Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem ntb

Zdravím, rád bych se tady poradil o výběru nového ntb. Hledám stroj, který bude primárně předurčený k práci, sekundárně pak k zábavě v podobě her (spíše těch starších, určitě nemyslím nejnovější) a sem tam grafická úprava fotek.
Rád bych 15,6 s rozlišením 1920 x 1080 a výkon přiměřený ceně. Kousek, který se blíží podle mého hledání dokonalosti je tento:

http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70-stribrna_4 /161686/produkt

Ta cena (18) je pro mě nejvyšší strop a rád bych se zeptal, zda-li je to podle Vás počítač hodný takové investice a jestli není lepší alternativa. Rád bych počítač využíval déle než dva roky.
Alternativou myslím např.:
http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70-bila_3/161 685/produkt
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-75-black-d2 202607.htm
Nebo úplně něco jiného....

Je to pro mě hodně peněz a proto bych rád znal Váš názor (jestli ramka není zbytečně moc nebo naopak procesor není příliš silný o proti zbytku, moc se v tom nevyznám).
Předem děkuji za cokoliv.

PS:K připojení monitoru dnes stačí jen VGA nebo HDMI a měla by to dát většina ntb s NEintegrovanou kartou, ne?
Změna kategorie, původně: PC sestavy. PC sestavu přece nechceš. (karel)

Nikde jsem nezaznamenal argument o důvodu nutnosti notebooku. Za ty peníze si necháte složit výkonější a stabilnější PC s dlouhodobější životností. Z uvedených nedoporučuji ani jeden. Pokud chcete přijatelnou kvalitu za své peníze a trváte na notebooku, přišetřete si na notebook z řady ThinkPad X.

Je to bída, žádná nemá SSD (dá se dokoupit), displej je matný a dokonce ani není IPS. A liší se i v procesorech, jeden prapodivné AMD, druhý slabé i3 a to i5-4210U už se dá považovat da použitelné.

Nebo značky Sager, Eurocom, Aorus, Razer, Schenker, Clevo, ty osazují zmíněné procesory a dávají tam i volitelně silné grafiky. Nevýhoda těchto značek, je, že jsou většinou na jedno brdo - skříň Clevo W740SU, někomu nemusí sednout.

Volil bych čtyřjádro i7 s grafikou intel Iris Pro, speciálně možná uvažovat o vyčkání na tyto řady v Broadwell: i7 5750HQ,5850HQ,5950HQ, ale otázka, je kdy bude a za kolik

Obecně to platí, ale vyjímky jsou , například že i5 procesor xxxxM s 35W TDP možná bude výkonější než i7 4600U, který se díky nízkému TDP zpomalí (ale asi jen o 10%, ale záleží to na modelu notebooku kvůli odlišným systémum chlazení )

i7 kolik? Jestli myslíš ty Broadwell 4jádra, tak si myslím září, ale cena takových notebooků podle mě bude začínat na 40 000. Stačí kusy myslíš Haswell? Nemyslím si, že nějaký cenový skok bude (možná u eshopů, ale i po slevách mají předraženo), ale na aukru dochází ke zlevňovnání neustále.