Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku na VŠ

Ahoj všichni,

vybírám si notebook na studia a chtěl bych Vás poprosit o radu, jaký si vybrat, případně, co od něj požadovat.

Nejradši bych byl za cenu do 10 000 Kč, ale mohu zvýšit i do 13 000 Kč. Pochopitelně čím levnější, tím lépe pro mě.

Primární využití notebooku by bylo pracovní - programování (FEL ČVUT) (takže stejně počítám s externí klávesnicí a možná i monitorem) a potřebuji, aby ten notebook měl slušnou výdrž a dokázal zvládnout i delší studijní den.

Mohl by klidně být i bez OS, to je buřt. OS mám k dispozici.

Co třeba něco z tohoto výběru? https://www.alza.cz/pouzite-zbozi/u18842920.htm#f& limit=7000/13000&cst=0&pg=1&pn=1

Co si o tom myslíte vy? Co byste mi doporučili?

Děkuji za pomoc
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Z tohoto výběru žádný nemá i7 a jen 2 mají i5
ASUSPRO ADVANCED B43A-CU062G černý kovový (SK verze)
HP 15-r007nc Flyer Red

Ale obojí je bída, jak displej, tak chybějící SSD.
Ten Asus je má matný displej s poněkud větším rozlišením, výkonnější (ale starší)procesor, ale slabší grafické jádro (H4400 oproti HD4000), ale nijak markantně. 16gb ram se dá dokoupit za dvojku, ssdečko taky za dvojku, .

S těmi displeji je to sázka do loterie, barevné podání je dobré prověřit podle recenzí na notebookcheck, kde se dá zjistit

Mám pocit, že kategorie použité na alze znamená "nepoužitelné" a cena neodpovídá kvalitě. Oba jsou ke vzteku.