Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr "herního" notebooku

Zdravím,

jsem student a potřeboval bych notebook na kterém můžu dělat jednoduché pracovní záležitosti a zároveň mohl hrát hry. Ustanovil jsem si finanční maximum a to 16 000 Kč,-. Do oka mi padli dva notebooky:

https://www.alza.cz/asus-x555ln-xx413h-bily-d23024 80.htm

https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-black -d2368575.htm#popis

U Asusu se mi líbí jeho vzhled a hlavně hardware. Další plus je například umístění větrání nebo jeho tichost. Mínusy u něj vidím údajné nemožné vyndání baterie, lesklý displej a ošizená konstrukce (prohýbající se deska a měkké plasty).
Jsou to až na tu baterii téměř zanedbatelné chybičky.

Osobně bych rád zakoupil Asus, avšak je tu konkurent a to Acer.

U Aceru se mi líbí také jeho hardware, který je v podstatě stejný a údajně nelesknoucí se displej. Jeho cena je také o necelou tisícovku menší. Na druhou stranu jsem ze zkušeností známých z Aceru vystrašený. Přijde mi co se konstrukce a větrání týče méně kvalitní než Asus. Údajná vysoká hlasitost a lehké umatlání se mi také moc nezamlouvá.

Prosil bych o radu, který z notebooků doporučujete vy. Popřípadě ocením návrh jiného notebooku. Předem děkuji.:-)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Měkká mechanická konstrukce může být příčinou rychlejší smrti notebooku. Takže záleží na intenzitě přenášení a způsobu používání. Pokud je to jednou za týden do kanclu a jedno zpět, tak to nevadí. Při denním přenášení a častým otevírání a zavírání víka praskají u levných notebooků panty.
Ono to však konstrukčně bude všechno podobný, za 16 litrů nečekej zázraky. Relativně nízkej výkon, přehřívání. Osobně bych ocenil antireflexní vrstvu a taky bych se rozhodoval podle rozložení klávesnice, takový přehozený Fn a Ctrl mi zvedá krevní tlak na kritický hodnoty.

Ono je to vcelku jedno, Acer ma problem se servisem, ten je v CR tragicky, pokud nebudes mit smulu a servis potrebovat nebudes, tak je opravdu jedno, ktery z tech dvou.

Na hry jako nouzovka to pujde, ono to, pokud nebude zrovna v lete vedro klidne i hodinu vydrzi, aby sis mohl na chvili neco zahrat.

Na druhou stranu na praci ma ten monitor docela tragicke rozliseni, nicmene diky nemu na tom pujdou hrat ty hry, tak snad vis co chces.

Děkuji za názor.
Aha dobře o tom servisu jsem nevěděl. Popravdě bych byl rád kdybych rozjel CS:GO na nejnižší detaily alespoň na 100 FPS, chci moc?
Ano v této cennové relaci bohužel notebook dostačující i na hry s dobrým rozlišením nenajdu. Jsem si všech těchto chyb vědom a vím co chci :-D Bohužel nemám tolik peněz abych si dovolil notebook alespoň za 22 000 Kč,- který by byl pro mé účely nejvhodnější.

Děkuji za odpověď,

u toho prvního je problém a to, že nemá mechaniku tudíž ho nechci. Navíc má pouze 750 GB potřeboval bych alepsoň 1 TB disk. Ten druhý vypadá lépe, ale nelíbí se mi jeho grafická karta a hlavně ze značky se mi točí hlava jen co jí čtu.. Nicméně koupi zvážím.

Ale moc si vážím vaší odpovědi, děkuji :-)

Toshiba je hrozna, to bych nebral. Co se tyka disku, tak problem tebou vybranych je v tom, ze to ma disky s 5400 ot. takze treba nacitani lokaci ve hre, si pockas. Ono ani pro Windowsy to neni zadne terno, nacitat soubory s tak pomalych disku. Jenze SSD nebo 7200ot. disky se davaji do drazsich modelu a jeste jsou mensi velikosti.