Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 a NAS

Zdravím všechny,
mám takový problém. Na notebooku mám nainstalované Windows 7 ultimate, pomocí routeru Asus mám vytvořenou domácí síť, mám na ni napojené dva NASy jeden Netgar a jeden Zyxel. Doposud mi vše fungovalo OK, ale nedávno mi v notebooku odešel SSD disk, po jeho výměně jsem zpět nainstaloval Win7 a ted mám problém s NASy vůbec je ve Windows nevidím (ping na ně funguje bez problémů). V průzkumníku je vidím pouze jako mediální zařízení, ale ne v síťový infrastruktuře. Takže nejdou ani nalogovat jako síťová jednotka (vůbec se nezobrazí). V totalcomanderu přes FTP se na ně bez problému dostanu. Už jsem vyzkoušel všechno možný (vypnout firewall, zjišťování sítí mám zapnuté, pracovní doména stejná apod.), ale na nic nemohu přijít. Pravděpodobně to bude nějaká blbovinka, ale už fakt nevím co...
Díky za každý tip, čím by to mohlo být.
Pěkný víkend.

zjišťování sítí mám zapnuté

toto microsoftu nikdy nefungovalo.
síťový disk se nepřipojuje tak, že jsem odkázán na moudrá windows, až ho ve svém okolí objeví při hraní si na "domácí skupinu" a nějak se na něj dostane, ale zástupcem příkazu:

net help use
net use x: \\ip.adresa.nasu\nas_disk /user:nas_uživatel heslo [/persistent:no]

domácí skupinu doporučuju změnit na pracovní.

pracovní doména stejná

nemá na nic vliv. jen to zobrazilo ikonu síťového zařízení ihned v síťovém okolí, klikači to měli o 1 klik blíž, ale stejně neměli nastavená práva.