Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytopený telefon

Ahoj, o půlnoci jsem si polil půl roku starý HTC Desire 510. Hned jsem telefon utřel, vyndal baterii a mobil dal do rýže, kapalina byla jen na displeji. Moje otázka je, jak mám postupovat, abych minimalizoval škody? Odnést do HTC servisu? To ale asi přijdu o záruku, že? Odnést do neznačkového servisu, který by vyčistil oxidaci v nějakém etanolu? A neporuší se mi tím záruka? Už jednou jsem si tam nechal spravit telefon se silnou oxidací a je skoro jako nový, tak si myslím, že by to mohlo zachránit telefon. Co mi poradíte?

ak bol oblaity len displej, tak ani servis netreba, stačí když to nechaš vysušiť, ale poriadne.
mne jeden mobil spadol do hajzla, vytiahol som, utrel, 5 minut na radiatore bol, zapol a jede,... a jede do ted už vyše 4 rokov.

Ze to tak "koupil" je servisu naprosto ukradene, v tom telefonu jsou senzory vlhkosti a pokud do nej voda natekla, ma tak jako tak po zaruce.

Pokud vylil vodu na displej, pravdepodobne se nic nestalo, do telefonu se dostane nejdriv pres mikrofon, pres konektor na sluchatka a pres usbecko. Pokud ani jedno nebylo zasazeno, nemel by byt problem, pokud je mozne ze ano, nechal bych to treba i par dni v te ryzi. Jestli to byla cista voda, bude to OK, jestli to bylo neco sladkyho, tak to je vetsi problem, tam muze byt koupel v etanolu uzitecna, zaruka bude stejne pryc, takze v pripade, ze je to vevnitr a netrofa si tazatel na to sam, dat do jakehokoli spolehliveho servisu.

Já jsem utopil limii v umyvadle a po vysušení to nefungovalo, tak jsem setřel senzor vlhkosti z baterie a dal reklamovat... za 2 týdny mi přišel z opravy jako nový. Hlavní je neříkat žes ho utopil, ale rovnou jim říct co s tím mobilem je špatně.