Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hard disk

Dobrý deň, oplatí sa mi kupovať 2 až 3 ročný hard disk konkretne napr. hitachi 320 GB sata2 alebo sata3 alebo si mam uz rovno kupit novy, moj uz po 2apol roku skapal detekuje ho ale nechce nacitat... vopred dakujem za radu :)

Tak, pevne disky jsou docela haklive na otresy a vis ty, co s nim predchozi majitel delal?

Proste pokud ti jsou tva data draha a nemas to jen do nejakeho pocitace na pokusy, kde ti nebude vadit, kdyz to jednou bez varovani zkape, koupis si jednoznacne novej.

Temer vsechno se da poridit z druhe ruky, ale disk to vazne neni ten pripad.

Edit: Zivotnost disku je dana take teplotou pri jake byl nucen pracovat, absolutne nemuzes vedet, jestli to nemel predchozi majitel zavrene v nejake nevetrane skrini a nepoustel na to dlouhodobe 50 stupnu, to jest disk to vydrzi treba jeste mesic a pak zkape.