Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde zálohovat svoje data?

Zdravím všechny,
Potřebuji nějakou aplikaci, kde budu zálohovat svoje fotky, dokumenty atd.. Docela by se mi líbilo, kdyby to bylo nějak synchronizované. Koukám tady na různá řešení a rozhoduji se, mezi Google drive a Onen drive od Microsoftu.
Prosím Vás, nemohli by jste mi poradit, která služba je lepší? Nemůžu se nějak rozhodnout. Nebo doporučte úplně něco jiného.
Moc děkuji
Tomáš

Předmět Autor Datum
DLe mého názoru nejsou různé cloudové služby určeny k zálohování dat, ale k tomu, abys měl data přís… nový
MachR55 22.06.2015 08:31
MachR55
Myslíš tedy do cloudu? Já používám Mega, nespoléhám jen na online šifrování, ale posílám to tam v za… nový
L-Core 22.06.2015 08:33
L-Core
No prosím. Já myslel, že cloudové řešení ji datová jistota. Co je MEGA? nový
Tom - Blansko 22.06.2015 08:41
Tom - Blansko
Datovou jistotu na internetu vůbec nemáš zaručenu. Studuj si podmínky těchto služeb, nikde za data n… nový
MachR55 22.06.2015 08:45
MachR55
mega.nz V menu vpravo si to můžeš přepnout i do češtiny. 50GB zadarmo. Někomu možná vadí, že za tí… nový
L-Core 22.06.2015 13:14
L-Core
Cloud nepovažuji za zálohu. Cloud je dobrý jen pokud chceš k datům přistupovat odkudkoli. Data tam a… nový
IkaSGC 22.06.2015 09:08
IkaSGC
Jak jiz bylo receno, zaloha urcite ne cizi online uloziste, zalohovat na NAS nebo externi disk, prip… poslední
Redmarx N 22.06.2015 13:53
Redmarx N

DLe mého názoru nejsou různé cloudové služby určeny k zálohování dat, ale k tomu, abys měl data přístupné z libovolného zařízení a místa. Řídím se prostě zásadou, že data v cloudu = data v čoudu, lze o ně kdykoliv přijít.
Proto považuji za nejlepší zálohu cokoliv, co fyzicky vlastním (hard disk, DVD, ...). Důležitá data je navíc třeba zálohovat 2x a jednu kopii odnést někam mimo domov pro případ vykradení bytu, požáru, potopy apod.

Myslíš tedy do cloudu? Já používám Mega, nespoléhám jen na online šifrování, ale posílám to tam v zaheslovaných *7z archivech. Synchronizace se v takových případech samozřejmě nekoná, ale to mi nevadí.

:!: Každopádně nezapomeň na normální zálohu na nějaký externí disk, v případě malého množství můžeš použít třeba DVD-RAM. Víš, jak se to říká: data v cloudu, data v čoudu.

Datovou jistotu na internetu vůbec nemáš zaručenu. Studuj si podmínky těchto služeb, nikde za data neručí.
Případ Megaupload, kdy tisíce uživatelů přišly o data Ti nic neříká?
O výpadcích různých mailových služeb, kdy opět řada lidí přišla o data jsi taky neslyšel?

Cloud nepovažuji za zálohu. Cloud je dobrý jen pokud chceš k datům přistupovat odkudkoli. Data tam ale zálohované nejsou, stačí když krachne společnost nebo ukončí poskytování služeb nebo příjdeš o internet nebo je vytopí tsunami nebo zemětřesení, nebo padne internet a začne 3tí světováa a data jsou v čoudu.

Záloha pouze to co vlastním já doma a data jsou nejlépe rozkopírované na vícero místech. Takže nejlépe nějaké NASko hozené do raidu a i z toho naska pravidelně kopírovat na nějaké médium které je kompletně mimo oběh. Tedy třeba pevný disk který připojuješ opravdu jen kvůli synchronizaci třeba jednou za měsíc.

Jak jiz bylo receno, zaloha urcite ne cizi online uloziste, zalohovat na NAS nebo externi disk, pripadne u cennych dat to dablovat.

Co se tyka online ulozist, na synchronizace a rychly pristup k souborum jsou urcite dobra.
Pred casem jsem zkousel asi vetsinu sluzeb a jako nejlepsi, ale ne dokonale, mi prisla tato ctverice:

1. Dropbox - jednoznacna nevyhoda je cena, mam ted diky akci Samsungu 50GB na rok zdarma, ale jinak je prostor zdarma smesny a musi se teda zaplatit.

2. Google Disc - podle meho nejlepsi sluzba, siroce podporovana ruznymi aplikacemi na Androidu, nevyhoda je pouze neoficialni klient pro linux.

3. Microsoft OneDrive - chybi klient pro linux, klient pro Android neni zdaleka dokonaly a sluzba neni moc vhodna, pokud nechceme synchronizovat, pouze nahrat soubor do uloziste.

4. MEGA - zde naopak zcela chybi synchronizace pod Androidem, lze jenom nahravat a stahovat.

Kazdopadne vsechny tyto ctyri sluzby jsou pouzitelne a dle meho nazoru prevysuji ostatni konkurenci. Nakonec nic ti nebrani pouzivat klidne vsechny ctyri. :-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru