Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s fotoválcem u Brother DCP 7060D

Dobrý den,
V únoru jsme dávali do tiskárny Brother DCP 7060D nový fotoválec a nyní nám vyhodil hlášku chyba fotoválce. Je pod tím napsáno, že máme několikrát přejet jazýčkem přes hlavu fotoválce. Zkoušel jsem to už několikrát a nic.
V servise mi poradili resetování čítače pomocí tlačítka clear, stejně jako když se dává nový válec. Bohužel tlačítko clear nyní nereaguje.
Co s tím?
Poradíte někdo?
Děkuji všem.
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Jezdec zaprakovaný dobře.
Ne, to mi v servisu neřekli.
Díl není origoš.

Na tom jezdci je jakýsi molitan, ten má jezdit po tom plechu nebo co to je? Pokud ano, tak smůla, je tak 5 mm od toho. Zkusil jsem to teď fuknout vzduchem a zdá se, že se to rozjelo.

Když se podíváte pořádně, uvidíte nad tím plechem ještě drátek - to je tzv. koronový vodič, po něm má molitan jezdit, aby ho vyčistil.
Používáte-li neoriginální spotřební materiál, budte se muset s podobným chováním smířit - neoriginální tonery často víc práší a válce míň vydrží (ale i přesto se to někdy ekonomicky vyplatí).

Potvrzuji že s neoriginálním fotoválcem je u této tiskárny problém, dvakrát jsme ho reklamovali a nakonec se rozhodli tiskárnu prodat a koupit jinou tentokrát od Canonu, se kterým už máme dlouhá léta dobrou zkušenost. Do Brotheru jsme šli díky testu v Dtestu a byla to chyba. Už jen ten neustále běžící ventilátor tiskárny byl ubíjející. U Canonu nic takového není.