Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast hlásí neustálé virové útoky z prohlížečů

Ahoj, nedávno mi můj antivirový program Avast začal neustále hlásit, že zablokoval virový útok. Zdrojem byly vždy webové prohlížeče. Funkce čištění prohlížečů mi vždy najde pár nedůvěryhodných a stoprocentně i virových doplňků v mém internetovém prohlížeči. Když je zakážu a odeberu z prohlížeče, za pár hodin se tam opět objeví jiné. Zkoušel jsem i kompletní prověření počítače, při kterém byli nalezeny asi 4 infikované soubory a ty byly zablokovány, vhozeny do karantény a nejspíše i smazány, ale tím si nejsem zcela jistý. Myslel jsem si, že potom tento problém přestane, ale další den mně avast opět upozornil na zablokování několika virových útoků. Pro upřesnění, tyto hlášení se zobrazují většinou při spuštění prohlížeče, poté už většinou ne. Zkoušel jsem i zkontrolovat složky s webovými prohlížeči, ale žádné chybné nebo poškozené soubory v nich nalezeny nebyly. Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Avast mám jen verzi, která je zdarma, jelikož si nemohu dovolit každoročně platit antivirus. Možná právě proto mi nedokáže najít zdroj těchto útoků. Uvažoval jsem i o tom, že by bylo dobré projet PC nějakým jiným programem odhalujícím Malware a podobnou havěť, ale nevím přesně, které programy to jsou. Moc by mi pomohla nějaká konstruktivní a odborná rada. Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jen bych rád dodal že já osobně beru Avast jako velmi schopný antivir. Po přezkoušení vícero antivir…
IkaSGC 24.06.2015 08:44
IkaSGC
Taky mi přijde Avast v pohodě, nechápu, proč jsou tady antiviry tak zatracované? Přijde mi, že zdejš…
Excel 24.06.2015 09:32
Excel
Mozes surfovat kde chces aj bez antiviru. Nemas si spustat viry (exe, vbe, apod). Ja surfujem uplne…
MM.. 24.06.2015 11:12
MM..
Teorie dobrá ale praxe je jinde. Je jasné že bez antiviru to jde ale né na dlouho. Kdo nemá antivir…
IkaSGC 25.06.2015 13:02
IkaSGC
A myslíš, že kdo má antivir, ten může tvrdit, že je bez virů? :-D Je to spíše naopak - antivir vlast…
MachR55 25.06.2015 13:31
MachR55
Nic takového jsem neřekl... Samozřejmě že antiviry jsou taky děravé. Každopádně říkej si co chceš al…
IkaSGC 26.06.2015 09:19
IkaSGC
Nejlepší je když má člověk schopný antivir (za mě avast) a ještě k tomu i něco ví o PC. avast patří… poslední
lední brtník 27.06.2015 11:30
lední brtník

Taky mi přijde Avast v pohodě, nechápu, proč jsou tady antiviry tak zatracované? Přijde mi, že zdejší Rádci (a tím rozhodně nesnižuji jejich technickou kvalitu) mají veliký odstup od reality, rady typu nesurfuj na nedůvěryhodných webech apod. - přece musí vědět, na jakém místě je ve vyhledávání např. slovo Porno, vážně si myslíte, že lidi hledají na internetu pouze Datasheety k IO a čtou Wikipedii? Nebo mám radit člověku, co zapne PC, aby si sem tam zahrál, aby se vrtali v registrech, hlídali spuštěné programy po spuštění (a samozřejmě si googlovali jednotlivé procesy? To asi ne) a podobný fičury? Avast je dobrá volba "první pomoci" a dnešní stroje rozhodně nějak výrazně nezpomaluje...

Mozes surfovat kde chces aj bez antiviru. Nemas si spustat viry (exe, vbe, apod).
Ja surfujem uplne vsade a antivir nepotrebujem.
(P.S. ked spustas flash videa tak je dobre mat aktualizovany flashplayer ptz ten moze byt deravy, ale vseobecne staci mat aktivne clicktoplay a zapnut len flash komponent ktory chcem, roziko sa blizi nule. Porno neni nijak zavadne, nechapem kde vsetcia chodia na take nezmysly ze porno je zavadne, to vam dristal nejaky farar ci co?)

Teorie dobrá ale praxe je jinde. Je jasné že bez antiviru to jde ale né na dlouho. Kdo nemá antivir tak nemůže tady tvrdit že je bez virů, proč ? Protože to ani nemůže vědět kdyžho nemá. Navíc aktualizace flash playeru opravdu nezajistí bezchybnost zabezpečení. V dnešní době neni nic neobvyklého když výjde na svobodu i chybný update a lidi si toho všimnou až za rok po kolabsu mnoha strojů.

A myslíš, že kdo má antivir, ten může tvrdit, že je bez virů? :-D
Je to spíše naopak - antivir vlastní především méně počítačově zdatní a věří mu na 100%. Takže se hodně diví, když tady na fóru zjistí, že neobvyklé chování PC má zpravidla na svědomí virus, který jejich dokonalý antivirus klidně pustil do systému.
Ti, co antivirus nevlastní, toho o PC a systému vědí daleko více a jsou schopni - když už se jim tam vir dostane - na to přijít a virus odhalit právě ze změny chování systému, rozpoznáním podezřelého procesu apod. A tahle detekce viru je určitě lepší, než detekce antivirem.

Nic takového jsem neřekl... Samozřejmě že antiviry jsou taky děravé. Každopádně říkej si co chceš ale tvrzení že uživatel bez antiviru je v daleko větším bezpečí než ten s antivirem u mě neprojde. Ani nemůže protože je to proti jakémukoliv selskému rozumu a logice. Nejlepší je když má člověk schopný antivir (za mě avast) a ještě k tomu i něco ví o PC.

Nejlepší je když má člověk schopný antivir (za mě avast) a ještě k tomu i něco ví o PC.

avast patří mezi problematické, ne schopné antiviry. už to, že ani nedokážeš odlišit edici av, skoro popírá zbytek tvrzení.

Kdo nemá antivir tak nemůže tady tvrdit že je bez virů

buď je člověk neznalým a bezmocným otrokem pc, nebo skutečně vidí, jak se pc chová.
- běžící procesy v paměti ti asi nic neříkají.
- chování pc po startu podle startup položek (po spuštění, záznamy v registrech)
- možné chybové hlášky na obrazovce nebo v prohlížeči událostí asi neřešíš.
- taky jdou sledovat navázaná síťová spojení.
- os se dá nastavit ke zvýšení bezpečnosti, nebo jdou preferovat bezpečnější aplikace.

je úplně běžně, že lidi s rezidentně běžícím antivirem mají spyware v "po spuštění", stahovací skript v konfiguraci prohlížeče a adware doplňky v něm: až na některý spyware se s ničím z toho antivir neumí vypořádat.
bfu, které spoléhá na antivivir, pak selským rozumem bude mít častěji malware v pc, na rozdíl od lidí, kteří si systém hlídají.
taky je možný kompromis: není nutné nechat běžet zbytečný antivir, který stejně řeší jen menšinu dnešních nákaz. dá se chovat bezpečně a pro kontrolu nechat jednou za půl roku proskenovat pc z nezávislého (bootovacího) cd.

antivir ve windows nepoužívám cca 20 let.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru