Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wake on lan

Zdravím, když pc vypnu normálně přes Winy7 a pošlu magic packet buď přes appku nebo přes stránky wakeonlan.me nic nestane, avšak, když PC vypnu natvrdo přes čudlík, tak ho oživím, jak přes appku, tak přes stránky, nějaké rady?

PS: Router TP-Link 1043ND, veřejná ipka, rezervace DHCP pro danou mac adresu síťovky, povolený port 9 i IP&Mac binding, samozřejmě ve winech mám na síťovce povoleno wake on lan

V tych Win si v spravci zariadeni u LAN v nastaveniach nastav spravne reakciu na magic packet z S5 apod. Pripadne v BIOSe ale to je asi spravne ked to po cudliku je OK.

A k tomu P.S. "ve winech mám na síťovce povoleno wake on lan" nop asi nemas. ono neni len nejake jedno nastavenie wake on lan.

Teď jsem přišel na jednu zajímavost:

1. Zapnu PC, vypnu pc přes win, pošlu magic -> nic se nestane
2. Zapnu PC, vypnu pc přes tlačítko, pošlu magic -> nic se nestane
3. Zapnu PC, nenechám ho ani nabootovat, vypnu pomocí tlačítka cca 5s, pošlu magic -> zapne se

Spotřebu mám nastavenou v pořádku, "Povolit zařízení probouzet počítač" a "Povolit počítače pouze paketem magic", bohužel v biosu jsem nic k WOL nenašel, ale síťovka mi svítí i při vypnutém PC

BTW. wake on lan z S5 je specialna vec, vyzaduje to urcite predpoklady na ktore sa mohol cinan aj vysrat, zavisi od konkretneho PC (a ak to vie ovladac tak je na to extra nastavenie).
Ak to ale zosleepujes len do S4 alebo S3 (hibernacia alebo sleep) tak tam by mal mat plnu kontrolu Win resp. ovladac t.j. to co si tam vo Win nastavil.