Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze onovit nastaveni z vyroby u netbooku

Dobry vecer. Mam problem. Nas nikdy neobnoveny netbook toshiba nebyl nikdy obnovovan a smazan. Cely cca 3 roky pouzivan bez obnovy. Je celej zasekanej a proste potrebuji obnovit a smazat pocitac do tovarniho nastaveni. Klasicky jsem chtel spustit nastroj obnoveni os. Restartuje se, zacne nacitat soubory a kdyz to ma vybrat kopii os, tak mi to napise: NEBYLA NALEZENA BITOVA KOPIE OS. Prosiim vlozte instalacni medium a akci zopakujte. Externi mechaniku na cd nemam,ale kdyz jsem se podival pres spravu pocitace, tak tam nejakej oddil navic je. Klasicky i v tento pocitac je cecko a decko, na kterem ale nic neni a zaibira to 1GB .Jak mam postupovat? Uz fakt nevim. Ntb je toshiba a os je Win 7. 64ka. PS:licenci stitek je skoro necitelny. SNad se najde nejakej zpusob obnoveni, protoze zadat pak product key by bylo asi horsi. Mam legalni os. Diky

start-hledat-obnov-vyjela nabidka- obnovit do tovarniho....to jsem spustil,pak restart a ta hlaska s bitovou kopii. Pak je tam obnoveni os s datem, kdy se ma obnova provest, tedy aby jste rozumeli bod obnoveni k datu... Vse hsem zkusil. to k datu nijak nepomuze, pac tam jsou body cca pul roku zpet a tamto chce tu kopii. jinak decko jsme nikdy nevytvareli, bylo tam

Procistil. Odinstaloval vsechny nepotrebny programy,projel antivirakem, smazal prazdne slozky v program files a X86. Udelal vycisteni disku, defragmentaci. Ale reakce jsou cca o 70% horsi, nez byly puvodne. Na velkym ntb, jelikoz jsem tam mel minium veci, ktere jsem si zalohoval na usb, tak po recovery zase nejakou dobu hezky slapal, jako novej, nez se zase zanesl blbostma, hrama...Resetoval jsem ntb a drzel 0. Nic se nestalo, opravdu. Zkousel jsem i ALT 0 . Nic. Jen jsem se dostal pres F2 do boot menu, kde bylo jako prvni boot medium HDD/SSD. Coz by asi melo byt oukej.

V navode pisu ze tu 0 mas pustit presne ked sa objavi napis "TOSHIBA Leading inovation" a potom sa objavi menu. Nechapem preco si ludia zasadne nikdy necitaju manualy. Manual je na google. V manuali je napisane presne to co uzivatel potrebuje vediet.

P.S> ten notebook si kupil od normalneho predajcu novy, alebo odruky od nejakeho "experta"?

Takze jsem mluvil s kolegou,co se v tom orientuje a ten rikal, ze jelikoz byl ntb drive po repasi, nekdo pravdepodobne menil hdd. ( dommenka )stahnuty win aktivoval pres product key,ale nevytvoril tu kopii ( nebo se na tom ntb uz vypalovala data na cd - externi mechanikou ). Proto ho nemohl system najit a pozadoval onu kopii a proto mi to pres f12 nemakalo. Zkouseno v praci na nove toshibe a v poho najelo do toho boot menu. Poradil mi stahnout system recovery a zkusit to tak? Co myslite?

V sprave diskov tomu poslednemu oddielu pridel nejake pismeno cez pravy klik, a pozri sa ci je ten oddiel citatelny a co na nom je. Ak tam je vsetko co tam ma byt (ntldr apod), tak ho skus nastavit aktivny. Predtym si priprav UBCD, ak to nenabehne.

A ked na tom oddieli neni nic, tak nemas ziadne reocvery. Potom bud odnesies do servisu, alebo si zoberes instalacku Win7 a precitas si cislo z nalepky. Alebo si odzalohujes SLP certifikat. Alebo nebudes nic preinstalovavat.