Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě herního PC do 30 tisíc korun

Zdravím všechny rádce!
Moc rád bych si koupil nový počítač, který bych používal na surfování po internetu a HLAVNĚ na hraní her. Byl bych rád, aby mi na něm šel dobře třeba Zaklínač 3, GTA V, ale i hry, co vyjdou až za několik měsíců (Fallout 4, apod.). OS bych zvolil Windows 8.1. Finance mi dovolují utratit 35 000 korun (možná i trošku přes) a to i s monitorem. Pokud to do 30 000 nepůjde, tak podotýkám, že hry nemusím hrát na Ultra detaily. Žádám vás o radu hlavně proto, že zkušenosti s PC sestavami nemám. Koukal jsem se na pár webů, které přímo ukazují PC za 30 tisíc. Ale v komentářích pod článkem jsou kritizovány. Ať už volbou procesoru, či druhem grafické karty (jestli AMD, či Nvidia). Proto bych byl rád za vaší pomoc. Pokud jste už něco podobného řešili (ne před dvěma lety), tak mě stačí odkazem přesměrovat. Předem moc děkuji za ochotu a za odpovědi, hrozně mi to pomůže. PS. Pokud jsem na něco při psaní zapomněl, dejte mi vědět a zpravím to! :)

Můžeš ušetřit 400 nekoupením DVD mechaniky. Podle mě zbytečnost v době digitální distribuce čehokoliv. Zanikne to jako Floppy.. A instalovat OS si můžeš z USB. Sám jsem mechaniku nepoužil už víc jak 2 roky..

Na hry se koukni po nějakém 120/144Hz monitoru. Samozřejmě na hry kde budeš mít těch 144+ FPS stabilních, třeba CS:GO. Pokud tě baví hry, kde si potrpíš na vizuální stránce (Crysis, BF4) tak tam to smysl tolik nemá, to bys potřeboval jiné dělo ..