Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows

Ahoj, mela jsem zavirovaný počítač, neustále vyskakovaly reklamy, tak jsem ho dala kamarádovi, který mi ho odviroval, ale místo windows 8.1 mi nainstaloval windows 7. A nefungují mi funkční klavesnice a byla jsem zvyklá na funkci windows8, mohu se zeptat, jak vrátit zpět windows 8? Díky :)

No vždy jsem si klávesou F7 a F8 ovládala hlasitost počítače, F3 svítivost a teď vůbec nefungují. A byla jsem zvyklá na vzhled te 8.1 a ted ta 7 se mi nelíbí. Achjo, chtěla jsem ušetřit za profi služby a on mi řekl, že to dokáže dvirovat, že to nic není a teď tohle.

Ked to uz nefunguje tak si bud stiahni Win8 instalacku z Microsoft webu, daj na USB a nainstaluj Win8 a vsetky ovladace z webu vyrobcu notebooku, alebo to daj niekomu urobit, ale uz radsej niekomu inemu.

P.S. alebo nejaky support/servis HP tie vie poslat nejake recovery medium za nejake peniaze. Ked si to stiahnes sam(a) tak to je zadarmo.
P.S.2. Win8 instalacka z MS webu (s tvojim licencnym cislom) funguje len ak to povodne nebolo Win8 "with bing". Ked to bolo "with bing" tak jedine recovery medium.

web hp je www.hp.com Tam je nejake support (podpora), tam sa potom zvoli ze ovladace a zadas nejake seriove cislo notebooku alebo model apod mas ho na nalepke zospodu alebo podobne, a vybehnu ti ovladace. Ked su tam aj pre Windows7 presne jaky mas (32bit alebo 64bit) tak ich nainstalujes (hotkey ovladace atd). Ked tam nie su pre Win7 tak musis nainstalovat Windows8. Jaku instalacku si musis zohnat zavisi od toho jaka presne tam bola verzia pred tym. Je to napisane kdesi na fakture alebo tam kde to bolo kupovane alebo na webe vyrobcu apod.

Tak uz recovery nemas. Pozeral som na tom webe kde to bolo kupovane (link nizsie) ze tam bol Win8 with bing, a na to sa neda stiahnut Win8 instalacka od MS, budes musiet poziadat o Win8 recovery medium nejaky HP servis (najdi si na hp.com najblizsi servis alebo telefon a zavolaj tam ze kolko stoji recovery DVD apod alebo kolko stoji ked ti to nahraju v servise na HDD)

Alebo si najprv skus najst ovladace pre Win7 na tom hp.com, viz co som pisal vyssie

Teď jsem to našla, v papirech mam napsané windows 8.1, nyní mi na výše uvedeném odkazu nalezlo windows 7 a doporučilo mi to 4 instalace: 1.Ovladač zvuku Realtek High-Definition (HD) Audio
2.Instalační nástroj a ovladač čipové sady Intel
3.Ovladač čtečky karet Realtek
4.Ovladač rozhraní Intel Trusted Execution Engine (TXE)

Takže všechny tyto programy mám stáhnout?

Nejrychlejší možnost v tomto případě bude zkusit zůstat u těch Windows 7 s tím že tam doinstaluješ to co chybí aby vše jelo. To tam zřejmě ten umělec nedal nebo dal blbě. Pak můžeš přemýšlet jak rychle vyřešit ty Windows 8.

http://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/HP -15-r000-Notebook-PC-series/6875200/model/7185782

na rozvěcení klávesnic a funkční klávesy by mělo být v sekci Software a řešení.

Nástroj HP System Event Utility 1.30 Rev.A

Osobně bych to prošel celé a stáhl a nainstaloval vše potřebné. Je potřeba přemýšlet a každou věc instalovat jen jednou. Zpravidla je nejlepší nejvyšší verze.