Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatazenie LANky pripojenim kameroveho systemu?

Ahojte, vo firme idu zavadzat kamerovy system, do buducnosti planuju zapojit az 32 kamier. Zacinat sa bude s tromi kompami, dvaja klienti a jeden kvazy server. No ide mi to, aby co najmenej zatazili stavajucu LANku, na ktorej je pripojenych cez 100 pocitacov a bezia na 100 Mbit sieti. Struktura siete je nasledovna: router-switch1-FW-switch2-LAN...do switchu1 je pripojena VOIP brana...Cize mam dve moznosti: bud tie tri pocitace pichnut priamo do stavajucej LANky, cize do switchu2, alebo vytvorit nejaku podsiet napr.192.168.2.xxx a tuto zapojit do switchu1 alebo switchu2, jednoducho na tie tri kompy budu pristupovat z vnutornej LANky len asi 2 useri, riaditel a jeho zastupca so svojimi pocitacmi. Samozrejme idealne by bolo vytvorit samostatnu LANku, ale nemame kompy s dvomi sietovkami, tak to nepripada do uvahy...

kdysi pri me praci pro jeden statni organ jsem resili kamerovy system ( ovsem tam byly na kamery jine pozadavky nez u vas ve firme, myslim, ze 80000 za kameru asi neplanujete dat ). 32 kamer pri kvalite beznych kamer ( co znam z nabidky v maloobchodech ) ti stovka utahne, idealni by bylo je ( spolu se servery ) zapojit do jineho switche nez ostatni. Rozhodne bych ovsem doporucil mit samostatny server pro archivaci. Nevim jakou technologii kamery streamuji ( a ukladaji obraz na server ), ale srdecne ti doporucuju pouzit technologii mutlicastu ( ovsem pozor, spolu se switchi, ktere tuto technologii take zvladaji ). Mezi sit s kamerami a sit s pocitaci ( potazmo klienty ) pak postavis jednoduchy router, ktery zvladne routovat multicast, a sit s pocitaci pak bude "zatezovana" obrazem jen s kamer, ktere jsou aktualne na monitoru zobrazovany. Zatezovana jsem dal do uvozovek zamerne, protoze pokud swich ovlada multicast, signal pujde zas jen do pocitace, ktery si je vyzada. Varuji pred pouzitim broadcast vysilani nebo multicastu ve spojeni s "obycejnym" switchem ( ktery se k multicastu stavi stejne jako k broadcast paketum ). Tim ziskas trafik ze vsech kamer na vsech portech ( to znamena i na porterch z kamerami budou vysilana data z ostatnich 31 ), coz sit ucini nepouzitelnou.

hmm, neviem ci som spravne pochopil tvoju poslednu vetu...dajme tomu, ze zapojim tie tri kompy (priamo do tychto kompov pojdu tie kamery, cize obraz bude spracovavany priamo nimi, spracovavanie obrazu sa nebude diat cez siet) priamo do switchu1 ako je uvedene v prvom prispevku, len som zabudol poznamenat, ze switch1 je aj priamo spojeny so switchom2...cize dany prenos obrazov z kamier (cisto len prenos) sa bude diat cez siet len na ten pocitac, ktory si ho vyziada, switch posle data len tomu kompu, ktoremu su urcene, ktory si ich vyziada, len v tej mini sieti, kde su tie tri kompy si budu obrazy navzajom posielat vsetky kompy, zatial to bude 18 kamier, lebo max. moze ist do jedneho kompu 6 kamier a potom switch2 si od switchu1 vyziada uz len obrazy pre dany pocitac za switchom2...neviem, mozno sa totalne mylim, ale ja to chapem nejako takto...

Pockat, ja mel z dotazu dojem, ze resime IP kamery :-( ty tedy tvrdis, ze kameru budou zapojene primo do pocitace ( predpokladam nejaka specialni karta ) a pak budou teprve distribuovane po siti?

aha, no v tom pripade, pokud siti nepoputuje veskery obraz z kamer, tak by to melo bez problemu utahnout. I kdyz osobne bych na ty kamery vyclenil specialni pc, i kdyz je pravda ze jsem zdeformovany z meho dvouleteho pusobeni ve te zmnine statni instituci, kde jsem mel zabezpecovaci system na starosti.

podle mně to myslel tak že 1-32 kamer propojí s lepším swithem co umí to co popisuje nahoře, ke switchgi je připojený jeden počítač /v tvojem případě tři/ co to pořád nahrávají. A když se někdo cche dívat tak z úplně jiného počítače - ze sítě se svojím samostatným swithem volí přes nějaký ten sw číslo kamery. Asi jde taky o to jak to chcete používat...

Jestli na každém z těch 3 pc poběží softwakterý to bude ukládat a někdo kdo na to bude pořád hledět tak je to trošku jiný případ -pokud dobře chápu.