Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o posouzení HW - má cenu upgrade?

Stroj je na běžné domácí použití, internet, kancelářina. Nejsou od něj vyžadovány žádné výkony. Přesto ale např Chrome při vetším počtu záložek dokáže PC zasekat. Mám možnost vzít levně Kingston hyperx 4gb ddr3 1600 mhz. Nechytil by pak PC "druhý dech"? Nechci z toho udělat dělo, jen chci trochu připomoct.

Co řekl Speccy : Summary
Operating System
MS Windows XP Home 32-bit SP3
CPU
AMD Sempron 145 32 °C
Sargas 45nm Technology
RAM
2,00 GB Single-Channel DDR3 @ 534MHz (8-8-8-20) Motherboard ASRock 960GM-GS3 FX (CPUSocket) 33 °C Graphics Výchozí monitor (1280x1024@60Hz) AMD 760G (ASRock) Hard Drives 488GB Western Digital WDC WD5000AZRX-00A8LB0 (SATA) 35 °C 156GB Western Digital WDC WD1600BEVS-07RST0 (SATA) 31 °C 78GB Western Digital WDC WD800BB-00JHA0 (PATA) 42 °C

Tak on má problémy třeba u Wordu, dokumenty s počtem stran okolo 100, nebo třeba vytváření videa v movie makeru, to si člověk může odskočit na WC, než počítač dopřemýšlí :-D

Dobře... když využití rozšíříme na kancelářinu + něco trochu navíc, sem tam movie maker a tak? Nebo pokud je řešení ten 125W Phenom, tak vyměním žárovku ve špajzu za ledku a spotřeba je srovnaná :puff: A k tomu by už se hodila ta 4GB RAM?

Tak vytvaranie videi neni nejaka kancelarina ale jedna z najnarocnejsich veci na CPU a pripadne GPU ak ma GPU podporu na nejake vypocty apod.
Word je do urcitej miery zasekany aj na i7 (mam v robote :D), to je proste MS software od toho necakaj plynulost.

Takze nejaky lepsi CPU zavisi od toho co tam ide do tej dosky (a ne sempron). A RAM na 4GB rozsirit mozes tiez.

Ak mas nejake antiviry skus odinstalit, mozu ti to brzdit.

dobrá dobrá. Děkuju za názory pánové, video vím, že je náročné, vím jak vypadá PC postavené přímo na to a to je docela maso :DChci jen trošku rozhýbat tento low-end. Takže kouknu po nějakém slabším Phenomu a tu ramku vezmu. Mám nabídku za 350, to je zadarmo ;-) díky a dobrou noc