Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC... Padá a pokaždé jinak...

Přeji všem Dobrý den,
Poslední dobou mám s počítačem dost problémů... Koupil jsem si grafiku přes internet, ale potřebovala Re-Flownout, ale potom zase blbla tak jsem ji odložil na stůl a chvíli tam zůstala... potom jsem si koupil nové RAMky, které se naštěstí nehádají... to by mi tak scházelo... a vzpomenul si, že Win XP dávají max 3gb RAM. Vzhledem k mému processoru AMD Athlon 64 3800+ Jsem se rozhodl pro Win XP 64bit eddition ... což byla logicky chyba. Nenainstaloval jsem tam, ani officy. Po dlouhém rozhodování jsem re rozhodl pro Win 7 64bit... I když RAMky i grafárna šly, tak to byla zase chyba. Počítač začal blbnout. Processor beží od zapnutí na 100% a padá mi i internet (během pokusu o napsání tohohle mi spadl 3x tak jsem se rozhodl to napsat na mobilu...) padá a seká se uplně všecko. Processor mi poslali špatný, takže dneska ho pošlu vyměnit za správný... myslíte že to pomůže? ... jinak mi to PC padá opravdu pokaždé jinak. Jednou se Prostě vypne. Jindy zas hodí blue screen (neznámý). A jindy zase blue screen: DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL. Zdroj mám nový tím by to taky být nemělo. Jinak ostatní pc komponenty: Gainward GeForce 8800GTS, AMD Phenom 64 3800+, 2*512mb + 1*4096mb RAM, MB: Asus M2N-VM DH, Zdroj: Xilence 550w

DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL
System Service Exception

buď služba na pozadí (třeba antivir), nebo driver - viz nirsoft bsod viewer.
u driverů je častou příčinou špatná instalace, nebo příliš nové netestované ovladače na starý hw.

100% vytížení cpu: správce úloh, setřídit procesy podle sloupce cpu, v menu zobrazit: zloupec "cesta k programu" nebo "příkazový řádek".

Chcete-li vidět zobrazení, které obsahuje nabídky a karty, poklepejte na okraj okna Správce úloh

system32 je originální umístění, ok.

když chceš vidět výpis, musíš do spustit v okně (cmd.exe), které se nezavře.
http://blog.interrupt3h.com/wp-content/uploads/201 0/01/tasklist.JPG
čísla pid jdou zobrazit i ve správci úloh - pak vidíš, který svchost si bere výkon cpu.
v pouhém příkazovém řádku (win+r) bys spustil příkaz, který něco vykoná / nastaví a skončí.

ms process explorer je ke stažení u ms. google nikdy nespí.

1. Stáhni si konečně BlueScreenView od NirSoftu a zaměř se na sloupec "Caused by driver" (pravděpodobný pachatel). Ovšem pokud jsou chyby pořád jiné a pachatelé různí či jde o nějaké knihovny z jádra Windows, může jít i o HW problémy, špatné či nenainstalované ovladače, viry atd. atd.
Ovšem velice zajímavá a hooodně podezřelá je ta kombinace RAM: 2*512mb + 1*4096mb!!! Zkus tam nechat jen tu 4-gigovku.

2. Vůbec nepíšeš, jaké máš teploty CPU/GPU při zátěži?

3. Nevíme, zda po proběhlé instalaci Windows instaluješ všechny správné ovladače (tj. z webů výrobců HW) ve správném pořadí (jako první ovladač čipsetu).

4. Projeď PC na viry a spyware. Použij AdwCleaner a MBAM.

5a. Otestuj RAM programem Gold Memory nebo MemTest86+ (stáhni ISO -> vypal na CD/flash -> nabootuj -> nech běžet více průchodů, ideálně přes noc).

5b. Otestuj Hard dik opět utilitou od jeho výrobce (postup podobný: stáhni ISO -> vypal na CD/flash -> nabootuj).

6. Pokud používáš čístítka a tunítka (čti kurvítka) typu TuneUp, CCleaner apod., rychle je odinstaluj a zapomeň, že něco takového existuje.

1. Na vikend jedu pryc vyzkousim potom

2.cpu max 40˚ vic ne gpu 70˙ pri fur marku 80˚

3.spatne se mi schanely ovladace na desku, ale mely by tam byt stazene automaticky protoze manualne se na 7 opravdu spatne schani

4.je to cerstve po preinstalaci

5.b. v nedeli az prijedu domu :)

5.a. memtest byl bez problemu

6.proboha jen to ne! Vzdy kdyz vidim ze to nekdo ma tak mu chci preinstalovat OS :D

3. Ovladače se neshání, není to podpultové zboží. A automatická aktualizace - no to už vůbec ne!
Normálně zajdi na web výrobce základní desky do sekce Support (či download apod.), vyhledej svou desku, vyber OS a stáhni nabízené ovladače. Jiná věc by ovšem byla, kdyby výrobce Tvé tajné základní desky už Win7 nepodporoval a ovladače nevydal!! Pak je třeba hledat - většinou na zahraničních fórech typu TomsHardware - zda už někdy někdo vykoumal, jak tam vůbec nějaké ovladače (a jaké přesně a jakým přesným postupem) dostal a zařídit se podle toho. Pokud ovšem zjistíš, že se to nikdy nikomu bez problémů nezdařilo (což je docela pravděpodobné), nezbyde Ti nic jinýho, než se zase vrátit k WinXP.

4. I čerstvě nainstalovaný Windows lze do 5 minut zavirovat (stačí nainstalovat jednu cracknutou hru).

Osobně to vidím právě na problém s chybějícím driverem pro základní desku. (ještě možná malá šance ta divoká kombinace RAMek ...).