Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalace OS Windows 7 - zvladnu to?

Dobry den,
zadam znovu o radu, protože jsem ji zde uz jednou nasla. Uz jsem tu popisovala problem se spuštěním windowsu, že mi to nejde a bude nutna přeinstalace. Mam hp, recovery v notebooku nebyly, cd s recove jsem se pokusila vypalit, ale nejak pak nereagovaly, takže jsem volala do hp servisu a poslaly mi cd, díky kteremu bych to mela preinstalovat.
Muj dotaz, zvladnu to? Nejsem zadny expert, naopak, ale kdyz si najdu navod na netu, da se to zvladnout i se zakladními znalostmi? Rada bych to vedela, nez se do toho pustim :D.. nebo jsou tam nejake tezsí operace a radeji to prenechat nekomu vic edukovanemu :)?
Dekuji vam za vaše rady

Jdi do toho, data máš zálohované, a instalaci Windows určitě zvládneš, návodů je spousta. Ovladače musíš stáhnout z webu výrobce notebooku, nejlépe před přeinstalací. No a pokud se ti to nepodaří, tak to dáš někomu zkušenějšímu ;-)

Ano, instalace ovladačů nevyžaduje většinou žádné zvláštní znalosti, jen musíš vědět přesně které máš stáhnout a jako první instaluješ ovladač k čipsetu. Ovšem je pravděpodobné, že na těch CD od HP už bude obraz systému i s nainstalovanými ovladači; v tom případě bys ovladače už dodatečně instalovat nemusela.

Stačí jen nejnovější verze - např. u ovladače grafiky tam máš 2x "Intel Video Driver and Control Panel", jeden z roku 2012 a druhý z r. 2014, takže samozřejmě stáhneš jen ten novější.
Dále - "chuťovka" jsou síťové ovladače, je tam celkem 19 (!) položek. Notebook se pravděpodobně dodával s různými WiFi čipy - vidím tam Broadcomm, Atheros, RaLink - takže prvně si ve Správci zařízení zjisti, jaké WiFi máš u sebe a dle toho stahuj, opět nejnovější verzi. A nezapomeň na "Realtek pro síť Ethernet".
A jako první samozřejmě instaluj čipset.

Dekuji moc, ano co je tam víckrát tam jen nejnovější.
Ty jo ja se v tom opravdu vubec neorientuju, takze kdyz stahnu vsechno a naistaluju vsechno i to co není potreba, bude to spatne nebo to nevadí?
A prosím te to "Realtek pro síť Ethernet" znamená co ?
Ach jo, ja doufam, že to bude vsechno na tom cd...

Ethernet je připojení k síti drátem, síťovým kabelem.
Většina ovladačů funguje tak, že pokud dané zařízení nedetekuje, oznámí to a instalaci zruší. Stahuj a instaluj jen to, co je přímo ovladač. Další věci jsou jen taková omáčka, případně pomocný SW, který většinou není potřeba a spíše brzdí systém (diagnostika, vylepšení OS, dodatečný SW...).

Tak já uz nevím, jestli je to prokletý nebo co :((. Vsechno mam stazeno, zalohovano, přečtenu, nastudovany postup, ovšem cd, které jsem dostala od HP mi proste nejde načíst. Mam ho 2x a nejde ani jedno... Vsechny ostatní cd i dvd načíst jdou, takže chyba v mechanice není. Tak já uz nevím, na tohle asi rada není co?? Po vsech "utrapách" jsem doufala, ze uz to zvladnu a asi ne no.