Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externý disk sa chce neustále formátovať, a windows ho nie je schopny sformatovat

Disk po zapojení do PC zacne vyhadzovat tak 15x výzvu na formatovanie disku, aj ked idem do menu s formatovanim po kliknuti na formatovat naskoci chyba ze to nie je mozne. Spravil som aj chkdisk v cmd a napise mi "the type of the file system is raw."
Takisto som SeaTools pozrel vsetky testy a vysli dobre takze fyzicky by nemal byt poskodeny.
Čo to teda znamená? Dá sa to nejako opraviť alebo je HDD už na vyhodenie?

kábel aj USB by mali byť v poriadku, prepojil som pre istotu disk do ineho USB portu dal som vymazat partitions a spravili som novu, ak ho zapojim do toho usb slotu kde blbol tak tam stale blbne, ale v tom novom slote uz ide a tak isto aj na inych PC uz mi ho nacita. Ale v tom jednom povodnom slote stale vyhadzuje chybu na kolko je teda doveryhodny ten disk ze tam nepridem zas o data? Ešte je zaujmave ze sa nan kopiruje len rychlostou 2-2.5mb/s aj ked je to USB 3.0

Dá sa opraviť. Máš iba sprznený zavádzací sektor oddielu a preto "raw", tiež nie je možná oprava sektorov cestou chkdsk. Dáta sú na disku v poriadku zachované.

Disk preto neformátuj.

Oprava sektora priamo v gr.prostredí Windows:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/obnova_dat/easeus-partition-recove ry/

Návod:
http://www.easeus-datarecovery.com/data-recovery-s olution/partition-recovery-tutorial.htm

Skenovanie trvá nekonečne dlho, maj trpezlivosť, program ti na záver ponúkne obnovu vyznačeného oddielu.

Alebo
TestDisk:
TestDisk
----
www.minitool-partitionrecovery.com

o záchranu dát mi nejde. Už som ho myslím formátoval dávnejšie, ale chcel som ho nejak opravit aby fungoval. Ten soft EaseUS si s tym neporadil partition recovery any fast any complete nic ako keby nenaslo a tak isto aj data recovery, skusil som aj test disk a minitool ale to iste ako keby ziadne partition ani nenasli

kábel aj USB by mali byť v poriadku, prepojil som pre istotu disk do ineho USB portu dal som vymazat partitions a spravili som novu, ak ho zapojim do toho usb slotu kde blbol tak tam stale blbne, ale v tom novom slote uz ide a tak isto aj na inych PC uz mi ho nacita. Ale v tom jednom povodnom slote stale vyhadzuje chybu na kolko je teda doveryhodny ten disk ze tam nepridem zas o data? Ešte je zaujmave ze sa nan kopiruje len rychlostou 2-2.5mb/s aj ked je to USB 3.0

Stiahni si tester disku z ich stránky, ideálne riešenie.

Ak nemajú, potom je tu test od vývojára, Rusa Dmitryho:

hdd.html

Ja testujem týmto programom disky z externého cd. Doba nekonečná onánia, podľa kapacity (aj 24-hodín), ale označí ti veškeré vadné sektory. Dá sa programom aj premapovať vady na sektoroch, ale je to posledná šanca na zálohu dát, potom vyhodiť disk....