Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadná baterie nebo nebezpečná myš?

Používám nabíjecí AAA baterie do myši. Ještě včera myš šla, ale dnes už ne, tak jsem chtěl baterie nabít, ale voltmetr na jedné naměřil 1.1V a na druhé 0.4V. I po vložení té druhé baterky do nabíječky si nabíječka dělá, jako by tam baterka nebyla vložena? Dá se baterie reklamovat? Podle mě myší to není, když první baterka přežila.

Zajímavé, asi po 5 minutách po vyndání se magicky na té baterce objevilo napětí 0.4V, (předtím mám pocit, že tam bylo 30-100mV), baterka se nabila úspěšně jako druhá v páru (řekl bych identicky stejné napětí na 2 des. místa, stejná nabitá nergieú, a baterka v myši jede OK)?
Je normální, že se v baterce takhle "ztratí napětí"? A pak je vš v pořádku, jako by se nic nedělo?

nyní obě baterky mají 1.43V, dávají 2.6A.