Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání procesoru AMD Phenom II X4 955

Zdravim... chtěl bych poradit s mím cpu AMD Phenom II X4 955 který se přehřívá... čím by to mohlo být... ten cpu je nový.. je možné že je cpu vadný? kupoval jsem i nový chladič a teploty jsou pořát podle mě špatné... když je pc v klidu tak má tak 43C ale když zapnu třeba nějakou hru tak má třeba 65C... poraďte prosím..

Intel® Pentium® D Processor 960
TDP 130 W

A úplně v pohodě to zvládá,na cca 50% ot. do 50C,asi záleží i na krabici.... (nemám boční plechy) :-) i při plném zatížení udržím ruku na chladiči ''teplý'' pro někoho vlahý.... :)

Jinak v druhé sestavě mám tebou doporučený SilentiumPC Fera PRO, HE1224 za 599,-Kč nový,a to je jiný kafe :-)

Ano, mám ho ještě v krabici ve skříni. Konkrétně jeho bratříčka, Freezer 64 Pro, ten má upraveno uchycení základny pro AMD procesory, aby to nefunělo do zdroje.
Ona je hlučnost relativní, já mám rád, když počítač neslyším, nanejvýš tichý šumění v zátěži. Teploty s tím chladičem taky žádná sláva, prostě 125W TDP ten chladič dává tak tak.

hra by neměla nějak moc extrémně vytěžovat pokud jsi koupil něco lepšího jak box očekával bych tak spíš kolem 55°C při hraní, v stress testu (např. ten OCCT) se to ještě o něco zvedne, v idle je teplota taky vyšší zkontroluj či máš zapnuto CnQ v BIOSu, jinak v Phenomů si můžeš pomoct i snížením napětí BE měli zbytečně vyšší kvůli taktování...