Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co vylepšit v PC ?

Dobrý den chtěl bych se zeptat, co vylepšit pro rozjetí novějších her, alespoň na nějakou hratelnou grafiku.

Moje sestava
Základní deska : GIGABYTE P67A-D3-B3
Chipset : intel p67 (cougar point) b3
Procesor : Intel(R) Core(TM) i5-2380P CPU @ 3,10GHz
Grafická karta : nVIDIA GeForce GTX 560 SE
Ram : 4 GB
Operační systém : Windows 7 Ultimate
Zdroj se mi nepodařilo zjistit .

Procesor / grafická karta lepší nebo dostačující?

V Pc se moc nevyznám takže jestli potřebujete ještě nějaké informace tak mi napište a já se je pokusím zjistit.
Předem moc děkuji za Váš čas a rady.

Pisu nekde neco o RAM a procesoru?

To preci zalezi na tobe, kolik chces do toho investovat, mas i docela blbou desku, takze ja byt tebou, pokud chces menit skoro vsechno, vem to uz nacisto.

Nebo muzes setrit penize a udelat jen nutny herni upgrade na alespon nejake vylepseni chodu her, teda vymenu graficke karty, kdy poridis lepsi GK nez co mas. Jenze kdyz do tveho PC strcis novou GK velmi pravdepodobne to nevydrzi tvuj nekvalitni zdroj a bud shori nebo sebou vezme i tu novou GK, takze je vice nez rozumne, poridit i novy zdroj.

Tak samozrejme, ze pokud vytahnes z kesene 30.000,- tak to bude optimalni a ze stareho PC nechas mozna jen skrin a DVD mechaniku.

Pokud se jedna o RAM pameti, tak to je plne na tobe, jestli nemas moc penez kup zdroj a GK, pomuzes si. Jestli toho chces kupovat vic, tak jiste ty rady tu jsou spravne, muzes pridat RAM, muzes vylepsit procesor, pak zacne byt aktualni uz i ta vymena zakladni desky a dokonce si muzes poridit na system navic SSD disk. A mas pomalu nove PC.

To uz je vsechno na tobe.

Ty to porad nechapes, na co to ma stacit.

Kdyz se rozhodnes si poridit super nabusenou GeForce GTX 980 Ti, tak ta stoji 19.000,- to znamena jen GK vic nez cely tvuj rozpocet. Takze asi si takovou kartu neporidis, musis si sam urcit, co chces poridit, vic jake hry chces hrat, muzes si najit jejich doporucene pozadavky na hardware a podle toho se musis sam zaridit.

Jak uz naposledy rikam, nejlevneji te vyjde nejaka GK stredni tridy a zdroj.

Nejdraze novy pocitac a na nabuseny herni PC budeme-li uvazovat vymenu vseho krome skrine a mechaniky je 18.000,- porad jeste malo.

Protoze az na predposledni koment, jsi nebyl schopen specifikovat co vlastne chces.

Mas vcelku tri moznosti:
1. Ponechat stavajici PC, vymenit zdroj a GK, pomuzes si s hernim vykonem, ale posledniho Zaklinace na vysoke detaily si myslim nedas.

2. Ponechat stavajici PC, vymenit zdroj, GK a navysit RAM, pomuzes si s hernim vykonem u nekolik malo her dokonce o krapet vic nez bez navyseni RAM, ale posledniho Zaklinace na vysoke detaily si myslim nedas.

3. Poridit nove PC nebo ze stavajiciho nechat pouze skrin, mechaniku a SSD disk, pripadne jestli mas i HDD, zalezi na velikosti a modelu, co mas, na data to muzes nechat. Pocitej s tim, ze na SSD by se mel vejit system a hry, to jest idealne 250GB mebo jestli mas ted nejake mensi, tak treba nechat na system a dokoupit druhe na hry. To zase zalezi na tobe, jak se rozhodnes.

Nejlepší by bylo nechat skříň,mechaniku prostě vše a jen vyměnit : základovku, zdroj, graf.kartu, +4gb ram a nevím jak ten procesor a to už by se mohlo vejít třeba do 15 ne ? jen bych potřeboval napsat přesné věci ... A zjistit aby se to tam vešlo to stačí změřit ne ?

Třeba ted jsem koukal co stačí na doporucene pozadavky na witcher 3 a to by stačilo tohle : http://www.czc.cz/msi-r9-380-2gd5t-oc-2gb/174122/p rodukt , https://www.alza.cz/amd-fx-8350-d360500.htm?kampan =zbozi.cz_komponenty_procesory_amd_socket-am3+_osm ijadrove&lang=CZ&kampan=adw1_dsa-alza&gclid=CImF_Z epssYCFWbItAodO2gJUg

+ přidat další 4 gb ram a zdroj nevím jestli mi stačí nebo jaký je potřeba ...

Vylepšiť by si mohol procesor, grafickú kartu, prípadne ešte zvýšiť veľkosť RAM...
Najdôležitejší komponent pre hry, je ale grafická karta, pre ktorú musíš mať aj adekvátny zdroj. Ale podľa Teba na zdroji tolik nezáleží...