Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se při vyšším výkonu zasekává.

Zdravim,

poslední dobou co vyšel Witcher 3 mě trápí takový problém. Po chvíli hraní se hra/systém/počítač freezne. Doba je rozdílná. Někdy se to stane po 10min někdy po 5 hodinách někdy vůbec. Každopádně poslední dobou je to čím dal častější. Nejde nic. Počítač se každých pár sekund zasekne na pár sekund. Jednou se mi podařilo se ze hry dostat do winů a do správce úloh. Komicky vypadal výkon procesoru, který ukazoval kostrbatou sinus funkci (screenshot nebo jakýkoliv report z toho stavu není k dispozici, protože počítač je prostě nepoužitelný). Hrou to není, protože i po vypnutí hry (občas se to stane i u něčeho jiného) problém přetrvá a na počítači se prakticky nedá dělat nic. Restart na tvrdo vždy problém vyřeší. Jindy než při hraní se problém nenaskytne. Systémem to taky není. Všechno jsem reinstaloval obnovoval a mám podezření, že je to hardware chyba. Nemám ale tušení kde. Mám jen podezření, že nestačí zdroj. 780 Ti má pořádný výkon a když se rozjede nejsem si úplně jistý zda-li 650W na zdroji stačí. Podle toho co jsem tak různě našel by mohla být přičina teoreticky cokoliv... Počítač je sestavovaný a není ani rok starý.

CPU - Intel Core i7-4790 3,6GHz
RAM - 8GB Hyperx
GPU - GIGABYTE Nvidia GeForce GTX 780 Ti
Motherboard - GIGABYTE G1.SNIPER Z6/H6
Zdroj - FSP Raider 650W
HDD - 122GB SSD kde je OS a 1TB na data (co jsou zač už netuším)
OS - Windows 8.1 64-bit

Poprosil bych o rady/návrhy/zkušenosti. Počítač je pořád v záruce.

Děkuji

1. celá sestava má spotřebu do 400W takže 650W "futron" i když je nic moc kvalitou, to utáhne s přehledem.
(g.karta 250 TDP + procesor 84 TDP + zbytek asi 50W)
Jinak pokud nezkusíš jiný zdroj tak jistotu mít nebudeš.

2. otestuj-stabilita/teploty procesor (OCCT) a g.kartu (FurMark)

3. otestuj paměť moduly nebo je alespoň zkus samostatně, tedy pokud máš 2x4GB

4. máš to v záruce, tak reklamuj