Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se stále dokola restartuje

Při hraní hry XCOM se přepnul monitor do úsporného režimu, prestala hrát hudba pc přestal uplně pracovat. Po restartu (musel jsem to vypnout přímo přes zdroj jinak to nešlo) se pořád zapíná a vypína, cca 12 sekund jede pak se na 5 sec. vypne jako bych ho vytáhl ze zásuvky a pořád dokola (monitor je přitom stále jen v pohotovostnim režimu). Nevěděl by tu nějaký hodný člověk čím by to mohlo být? Předem děkuji za případné rady

Tak jsem sehnal jinej zdroj... Az doma mi doslo ze nema 8 pinovej kolik P3-pridavne napajeni procesoru. Kdyz uz jsem byl v tom montovani tak jsem rozlozil celej PC, i puvodni zdroj vse vycistil a opet slozil (vyndal jsem i baterku aby se resetoval BIOS). Ted uz se porad neresetuje, podle chodu bych tipoval ze nabehne i system ale monitor je stale jen v pohotovostnim rezimu jako by nejela grafika.

Zkousel jsem oba. Dekuji vam za pomoc ale moje nervy uz maji dost. Pozitri prestupuju na nove lepe placene misto, do te doby to musim nejak prezit jen s tabletem a pak si koupim nove zelezo a tohle poleti z okna. Mozna kdyz po kamaradech najdu nejakou grafiku nebo jinej zdroj na test tak to prubnu ale jinak poleti, je to stara strojovna a ma sve odslouzeno

Takže. Posbíral jsem zbytky svejch nervů, k půjčenému zdroji pořídil přechodku na přídavné napájení cpu a začal testovat. Zdrojem to nebude, s oběma to dělá to samé (stále se resetuje a nenaběhne monitor) pak jsem blbnul s ramkama. Když jsou zapojené všechny (4), resetuje se. Když není v pc ani jedna tak problém přetrvává. Zkoušel jsem i zapojit jen jednu ramku (různé moduly do různejch slotů) pc se sice stále dokola neresetuje ale ani nenaběhne (pc ani monitor). To vše po resetu BIOSu přes CMOS. Pokud mi dochází podstata věci, tak usuzuji že problém bude v základní desce, nebo cpu?. Netuším co pc dělá pri pokusu o zapnutí bez cpu takže se možná pletu. Měli by jste pro mě výsledný verdikt? Děkuji.

Všechny kondenzátory na desce vypadají v pořádku. Nic nafouklého, žádné cizí kapaliny ani to nikde nevypadalo na spálená místa. Mimochodem na téhle desce už nejsou klasické válcovité kondiky s tim xkovitym průřezem zvrchu proti explozi přetlakem. Jsou tu všude ty longlive (snad jsem to napsal pochopitelně). Problém tedy nastává v tom kde dnes sehnat desku ze socketem 775

Vyber dosku na stol odpoj vsetko od kejsu, vyber vsetky PCI(e) karty, daj tam 1 ram do prveho slotu, zapni pinzetou, ked sa furt restartuje nechaj to restartovat aj pol hodinu apod., ci sa nespamata. Pripadne skus aj citat manual k doske ci tam neni nejaky dualbios a aj ze jak sa pripadne da aktivovat externe.

Původní zdroj: chieftec gps-500ab a, 500W (mám ho cca 6-7let) druhý testovací zdroj je:fortron pfc ax500-pnf bulk, 500W (podobně starý jako ten můj) jinak manual k desce jsem stratil už dávno při stěhování, leda bych se ho pokusil vyhledat na netu

Ještě jeden dodatek. Neodnesla to jen grafická karta, ale i jeden ze 4 slotu RAM. Při obsazení třetího slotu jakoukoliv ramkou se počítač chová jako na začátku mého problému. Tenhle problém už řešit nehodlám a pojedu jen na 3 RAMky. Lepší něco nežli nic :)