Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Canon i-SENSYS MF5880dn - skenování

Ahoj,

snažím se na síťové tiskárně rozchodit skenování. Tiskárna je zapojená na síti, má přidělenou IP adresu, tiskne po síti, faxuje, ale nemůžu přijít na nastavení skenování. Nějak mi uniká, jak to vlastně má fungovat, tiskárna pošle scan do složky scan podle doménového jména PC? Nebo je potřeba vytvořit uživatele v tiskárně? Případně se to nastavuje ve webové administraci tiskárny? Tam jsem nic takového ale nenašel.

Kdyby někdo věděl, alespoň princip, budu moc rád.

Obvykle to funguje tak, ze spustis na PC nejaky programek, kterym zahajis skenovani a ktery ti to ulozi do pocitace. Pripadne tam ta utilitka bezi rezidentne a ty muzes pouzit standardni skenovani, jen si vyberes sitovy scanner.
Osobne nechapu, k cemu sitove skenovani je, kdyz stejne musim jit ke scanneru a dat tam co, co chci skenovat...

Jde o to, že už ta mrcha v kanclu je a tak je to připojeno přes síť, aby jeden user neměl pro sebe celou velkou multifunkci, což by bylo poněkud buržoustské.

Našel jsem manuál, tak prej zkusit nasdílet složku, nastavit složku v tiskárně a mělo by to chodit. Proč tomu moc nevěřím:))

Jsem zvědavý až se k tomu dostanu.

Na velkých multifunkcích to tak funguje. Nasdílet složku heslem pod jménem a heslem.
Tohle se nastavuje přes webove rozhrani nebo displej na tiskárně. Webové rozhraní je pohodlnější.
Skeny se pak ukládájí do složky a skenování se ovládá na tiskárně. Tohle je jediné smysluplné síťové skenování, ale už vyžaduje multifunkci s vlastním softem uvnitř.