Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proc existuje rozliseni 1280x1024 ?

Ahoj, proc existuje rozliseni 1280x1024 a nepouziva se misto toho 1280x960 ? Pomer mezi stranami byl (a je) u klasickych monitoru ustaleny, pouze toto rozliseni se vymyka. Melo to nejaky duvod?

Diky...

X Y Ratio

Pomer mezi stranami monitoru (LCD) je 4:3 (zde i CRT), 5:4, 16:10. Mas-li LCD, nastav jeho nativni (tzn. "jemu vlastni") rozliseni, neb POUZE zde nebude procesor displaye interpolovat. 1280x1024 je klasika 17" a 19" LCD panelu s pomerem 5:4. Nenastavuj nic jineho, chces-li kvalitni obrazek...