Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde ip autoconfig

Když spojím 2 počítače kabelem, tak jeden si nezvolí 169.254. adresesu, i po nastavení IPAutoCinfigurationEnabled na 1 (výchozí stav,předtím to bylo vypnuté), zkoušel jsem i vyjmout a adaptér i kabel i zakázat a povolit adaptér i tam nastavit statickou IP a zase vrátit na DHCP i restartovat službu Klient DHCP. I MAC adresy obou PC se liší. Proč ty Windows 7 si nechtějí dát IP? Dřív mi to šlo.

• Kdyz se nēkolikrat denē potkás s problémy s tvym PC a zalozís za jeden den nēkolik s prominutím detskych dotazu, tak nēco zrejmē není v porádku.
"Propojím kabelem" to je co? LAN, jaky typ lan, USB?
TiP~Proto bych si dovolil ty nabídnout alespon knihu o zakladech PC :http://knihy.cpress.cz/pocitac-pro-uplne-zacatecni ky.html , nebo na nēho nesahat vubec ;-)

[img=http://storage.cpress.cz/images/large/5cfc25961bfc6e1191fd61bbc492b694.jpg]http://storage.cpress.cz/images/large/5cfc25961bfc 6e1191fd61bbc492b694.jpg[/img]

Ked spojis 2 pocitace kablom, tak nemas nikde DHCP server, a teda win si moze zvolit IP jaku chce, alebo nemusi fungovat vobec, zavisi urcite od Win a ovladacov.
Na to tam je kolonka nastavit IP manualne. Jaku IP teda to PC ma ked to je na automatike? Viz prikaz ipconfig -all

I MAC adresy obou PC se liší.

MAC adresy vsetkych PC sa maju lisit.

Ano , píšu, že se MAC, liší, protože občas je nastavuji nashodné a pak začínají problémy, takže je dobré se ujistit, že se liší (přirozený stav)
Kabel je UTP, ale to je snad jedno, ethernet jde přenášet různými médii (i bezdrátovými a virtuálními v PC)
A na 169.254 se ptám, proto v názvu autoconfig, mají si přidělit IP podle autoconfig.

Tyhle ty knihy občas prolétnu v knihkupectví, abych zjistil, že nejen jsou graficky a typograficky podělané, ale že tam jsou uplné základy, které snad umí dítě ve školce

Autoconfig znamena opytat sa DHCP servera a DHCP server odpovie "ty mas IP 192.168.neco.neco". Ty tam nemas ziaden DHCP server takze autoconfig funguje takto: opytat sa DHCP servera a cakat a nikto neodpoveda lebo tam ziaden DHCP server neni. Co potom urobi Win zavisi od Win. Autoconfig nezanamena ze si PC vymyslaju nejake IP (aj ked Win to tak robi).
Pytam sa jaku IP ten Win tam nastavil alebo co vlastne mas za problem. IP zistis prikazom ipconfig -all.
(btw. ak su obe LAN karty len 100Mbit alebo starsie tak potrebujes cross kabel)

síťovka je jedna pevná Intel, ale ta je trvale zapojená a s tou nic nedělám, druhá je USB.

Všechny síťovky jsou gigabitové (i prakticky vyzkoušeno), nejsem přece včerejší (to samé co se týče Auto MDI)*. v autoconfigu ale přece žádný DHCP nevystupuje ( nebo přesně řečeno, klient se může pomocí DHCP Discover ptát jak chce, ale důležité je ,že mu nikdo neodpoví), a autoconfig není 192 168,ale 169.254.

Pardon, neodpověděl jsem - síťový adaptér nemá IP ŽÁDNOU - proto vzniknul dotaz. (Druhý PC si IP adresu přiřadí)
příkaz ipconfig /renew usbadaptere šrotuje asi 2 minuty
[codKonfigurace protokolu IP systému Windows

Při obnově rozhraní digitus došlo k chybě: nelze kontaktovat server DHCP.
Vypršel časový limit požadavku.
[/code],
tudíž mám pocit, že /renew nefunguje na autoconfig ip.

Jo a Alternativní konfigurace je vypnutá, tu jsem v životě nepoužil.

*Když je síťovka gigabitová, umí automaticky už Auto MDI/X? Z poslední věty to tak vypadalo...

ano, ip4 povoleno, ip6 zakázáno

Přípona DNS podle připojení . . . :
   Popis . . . . . . . . . . . . . . : výrobce model
   Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-12-22-33-44-A1
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Automatická konfigurace povolena  : Ano
   Výchozí brána . . . . . . . . . . :
   Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

zkusil jsem i povolit a zakázat ipv4 checkbox,ale bez změny.

A teď jsem si všiml jedné věci, obě síťovky hlásí 100Mb/s.(mají auto negotaion)

bonjour/zeroconfig nefunguje v případě, když máš na adaptéru nastavenou alternativní konfiguraci IP adresy (v případě nepřítomnosti DHCP serveru).

položku IPautoconfigurationEnable stačí smazat.

Pro upřesnění: ta síťovka tam byla jen jedna a nebyla měněna?