Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měsíc starý notebook - občas problikávající displej

Před měsícem jsem koupil tento notebook: https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-black-d2 418199.htm a občas se mi stane, že mi problikne displej. Není to nijak časté, práci s notebook to nijak neomezuje, probliknutí se děje maximálně tak jednou za hodinu, když si toho všimnu a většinou to přestane, když trošku poposunu obrazovku, ale stejně si říkám, jestli to není nějaká závada, která se časem třeba nezhorší a já díky tomu nebudu moct notebook používat..

Myslíte, že něco takového je důvod k reklamaci?

"probliknuti" je jav dokonavy, t.j. udeje sa raz a prestane sam. Takze nechapem co prestane ked posunies obrazovku, ked jav "probliknuti" moze nastat len raz :) Skus to popisat jasnejsie ze co presne sa deje.

Ked cokolvek reaguje na poziciu veka notebooku tak je to zavada a moze to byt horsie.

P.S. to slovo "dokonavy" som asi pouzil uplne blbo, ale snad chapes co som chcel povedat :)

Jo, já si říkal, že to bude asi působit zmatečně, ale byl jsem líný tu větu upravit, aby dávala větší smysl..

Prostě, displaj mi začne problikávat.. né každou vteřinu, ale prostě každých řekněme deset vteřin (někdy 15 vteřin, někdy 30 vteřin, je to různé) na milisekundu problikne.. a když poposunu monitor, tak to přestane.. občas ne, ale většinou jo.. a občas to přestane i bez toho, aniž bych něco musel dělat.. prostě blik .. za chvíli další blik a pak je zase na půl dne klid..

Aha, hm. Zaujimave. Ono je ale potom tazko povedat ci to zavisi od polohy veka, ked to prestava aj samo.
Display moze raz za cas prebliknut aj kvoli nejakym SW zalezitostiam (ovladac cosi riesi alebo nejaka udrzba alebo co), ale ked to preblikava takto casto (5x alebo 10x za minutu apod) tak to je najskor zavada na kabli k displayu, moze sa to zhorsovat.

Vymenit kablik neni problem ale neviem jak sa ti k tomu postavia pri reklamacii, ci to este viac nedoseru cele.

mal som ideapad firemny. iny model a to bliknutie robilo aj tam. problem bol s grafikou (aspon podla toho, co bolo v logoch systemu), ale uz som to viac neriesil, kedze som z tej firmy odisiel :-D.
Ale po skusenostiach s notebookmi lenovo ideapad by som ich neodporucil ani svojmu nepriatelovi.

Problémů může být více:

1) Problém s grafickou kartou - servis
2) Povytažené drátky od displeje z MB - servis
3) Problém s ovladači GK - nainstaluj všechny nejnovější ovladače GK a čipsetu, proveď aktualizaci systému