Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo A536 - nahle vybitie baterie

Dcera ma Lenovo A536 uz nejake 4 mesiace. Stazuje sa, ze obcas (2x za tyzden) sa mobil z nejakych 20% baterie v priebehu pol hodiny vypne. Dokonca, jej niekedy znizuje % baterie aj ked ho pripoji na nabijacku. Mal som podozrenie na nejake nenazrate appky, nainstaloval som jej tam nejaky indikator stavu baterky - robi graf. Appky na pozadi su povypinane - to jej nejako zoptimalizovalo, pripadne ju upozorni, ked niektora vela zerie.

Problem ale nezmizol. Ked sa stane spominana situacia na grafe to vobec nevidiet, tvari sa akoby nemal ziadne data za dane obdobie. Tak som googlil teraz a skutocne ma rovnake problemy spusta ludi, napr. tu:
https://forums.lenovo.com/t5/A-and-P-Series/A536-b attery-discharging/td-p/1809126/page/3

Otazka znie, cim by to mohlo byt? Vadna seria baterii? Bug vo firmware? Ako to reklamovat, ked sa to prejavi len 1-3x za tyzden?
Mne keby to zakaznik priniesol s takym popisom - chyba sa neprejavila - vratim spat.

Takze mam dve otazky:
Co vsetko to moze sposobovat?
Co s tym?

Moze to byt aj bateriou aj firmware aj blbymi kontaktami apod. Skontroluj baterku (ak je k nej pristup) ci neni viditelne mechanicky zmenena, skus priupadne obnovit mobil na vyrobny stav a neinstalovat ziadne app, ci sa to bude diat aj potom.
Jak to reklamovat netusim, prides a povies ze co to robi :)

Problém pozorujem aj ja LENOVO A328 po aktualizácii firmware... Od kúpy minulý rok sa telefón aktualizoval cca 3x (nikdy žiadny problém) až teraz s najnovším fw.
Aký firmware tam má dcéra? Môj je vraj najnovší: A328_ROW_S328_150429

Pokud se závada projeví do 6 měsíců od zakoupení, bere s to jako výrobní vada a měl bys dostat peníze zpět. Ovšem nevím, jak to máte řešené a slovensku. Je třeba to probrat s prodejcem.. pokud je aspoň trochu solidní, bude to řešit výměnou kus za kus :)

Ahoj, ja mám tiež mobil lenovo a536 (verziu A536_S181_150423_ROW) a tiež mám problém s rýchlym vybíjaním batérie. Mobil som kupoval minulý rok v novembri a prv mi to až tak nevadilo, pretože pred lenovol som mal nokiu z os symbian a tá sa tak rýchlo nevybíjala, ale ako som prešiel na android a začal čítať recenzie o rýchlom vybíjaní androidov tak som prišiel na to že niečo s mojim mobilom nieje v poriadku. Mobil používam len na volanie, občas net a na prehravanie hudby. Na mobile si raz za čas zahram nejaku tu hru ale aby sa bateria vybila tak rýchlo, (pr. všera ráno som nabil mobil na 100%, asi pol hodinku som bol na tete, pol hodinku som puštal hudbu a po hodine som mal len 36% baterie...) Čo mam s tym robiť??? Mam ho dať reklamovať alebo niečo? Čital som že reklamacia značky Lenovo trva aj 1-2 mesiace... pls poradte mi...

20% baterie = baterie je skoro vybitá, tj. pokud je některý z jejích článků vadný, může to dělat takové věci.

Obecně se u Li-něco článků NEDOPORUČUJE baterii zbytečně vybíjet pod 25%.

Mobily s Androidem (obecně všechny chytré mobily) si žijí svým životem, nahodilé vybíjení baterie se stává u všech modelů.