Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU [Intel Core i5 4690K] nepracuje viac ako 800 MHz

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať, že čo mám robiť, aby som mohol plne využiť môj nový stroj.

Zostava
1. základná doska - MSI Z97 Gaming 7
2. procesor - Intel Core i5 - 4690K (quad core 3.5 GHz
3. grafika - MSI GTX 960 2G
4. zdroj - Corsair RM750i
5. pamäť - HyperX Beast 2x8 GB kit 2400 MHz

Po nainštalovaní všetkých ovládačov a následnom odskúšaní na hrách som zistil, že každé jadro procerosa mi beží maximálne na 800 MHz (8x 100 MHz). Poradili mi kompletný reinštall systému bez následného updateovania všetkých ovládačov no tak či tak problém pretŕváva. Prosím poraďte mi, ja už neviem, že čo by som mal spraviť. :-/

Vopred ďakujem a pridávam screeny, hádam pomôžu.

7n5jno
7n5k86

Prosím žiadne komentáre ohľadom zostavy, tá už je daná a poskladaná, je moja prvá má svoje chyby samozrejme :)

Speedstep funguje aj po cistej instalacii Win bez akychkolvek driverov (az pokial tie win niekto niecim nerozdrbe)

Tak si tam vga driver nainstaluj, ked to tam pisu (ma to ale suvis IMHO len s integrovanou grafikou)

BIOS si updatoval ty? Neupdatoval si nahodou nejaku blbu verziu (k inej doske) alebo blbo?

P.S. a ty mas 4-th generation CPU.

1. Krát som použil originál DVD na nainštalovanie všetkých driverov, potom utillity drivery kde bol aj MSI Live Update 6, ktorý som použil na kompletný update systému, potom som si všimol pri hraní že frekvencia sa absolútne nehýbe, monitoroval som použitím MSI Gaming App a MSI Intel Extreme Tuning Utillity (graf, lepšie info) ALE nepretaktovával som nič.

Screeny teraz nevidim tak neviem co na nich je.

Mas v BIOSe povoleny EIST? Pripadne nacitaj defaults a save&exit.

Druha vec je skontorlovat si energeticky profil v ovl.panely - energia, mas mat nastaveny vyvazeny (pripadne v podrobnych nastaveniach planu skontrolovat min a max CPU)

A frekvencie meraj pri hrani a ne ked nic nerobis.

Zkusil jsi to restartovat? Tohle se taky stává u notebooků, že zustane procesor viset na nějaké nízké frekvenci, 800, 1200 a je to šíleně pomalé.
Stává se to tak 1 za měsíc maximálně, buď po zapnutí, nebo probuzení.

A díval ses do hwinfo64 na CPU info a taky do throttlestop 7, na záložku TPL, co je tam, zkus dát screen. Měly by ty věcí jít přenastavit (Lock vypnuto), .

A děje se to i v jiném OS?

Nestava sa to na ziadnej urovni. speedstep robi Win, ked nerobi mas rozdrbane Win. Notebook s tym nema nic spolocne.

(a aj keby to slo na 800MHz, tak by netrvala animace 2 minuty ale 5s namiesto 4s. Mas tam nejake ine problemy. A nestava sa to "normalne".)

P.S. len tak preistotu otestuj si disk v HD Tune na vadne sektory. Ale skor mas naprd BIOS alebo Win alebo janeviemco.