Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ma smysl zjistovat problem a opravovat MB?

Ahoj, vcera jsem v klidu sledoval videa na youtube a najednou se vypl PC. Po nastartovani se lehce toci chladic CPU, DVD se vysunuje, jinak nereaguje vubec nic. Integrovana sitovka ani neblikne a do monitoru nejde zadny signal (integrovana GK).

Lze spravne predpokladat, ze umrela deska? Ma smysl hledat konkretnejsi problem a resit opravu? ... nebo proste vyhodit a jid dal?

Jedna se o https://www.alza.cz/gigabyte-880gm-usb3-d230234.ht m?lang=CZ
Mam ji uz par let a urcite jsem nevybiral to nejlevnejsi v kategorii.

Muze byt na vine zdroj, ktery zasobuje PC jen castecne?

Diky, Tomas.

z odpovedi tedy chapu, ze to muze byt cokoli vcetne CPU a ze snad vetsi sanci k poskozeni ma mechanicke tlacitko reset, aniz bych se ho dotkl, nez procesor pod zatezi.

Pisu sem, abych "zjistil" od zkusenejsich uzivatelu co je pravdepodobne na vine a pokud deska, tak jestli ma smysl zjistovat problem a resit opravu, nebo vyhodit a koupit novou.

Porad mi prosim jak muzu jako bezny uzivatel o pulnoci na koleni zjistit (mam z desky odpojene vse, vcetne tlacitka reset, mimo monitoru, klavesnice a disku s OS) , zda mam vadny zdroj, desku, nebo cpu?

co je pravdepodobne na vine

to už ti někdo ze zkušenějších napsal-zdroj. Protože zdroj je to nejčastěji, kdežto vadný procesor je velmi, ale opravdu velmi nepravděpodobný. No, a někde mezitím se, co se pravděpodobnosti týká, nachází deska nebo RAM. Takže začni tím zdrojem.

tlacitko reset je pravdepodobnejsie jak CPU ptz cinske draty sa rezu o kejs.
CPU sa principialne nemoze pokazit. Ked chces pravdepodobnost pokazenia cinskeho dratu v kejse ku pravdepodobnosti pokazenia CPU, tak to je asi tak pravdepodobnost 1000000000000(cinsky drat) : 1(CPU)

Ked to budes mat na stole tak mozes sledovat reakciu speakeru ked to je s RAM alebo bez RAM. Z toho sa da usudzovat hodne. Mas skusit aj iny zdroj a clear CMOS a rozne RAM v roznych slotoch.

Pravdepodobne je na vine zdroj alebo doska alebo kejs.