Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Složka "Windows" 43GB

Ahoj, mám na "C" pouze windows 8.1 x64 a office sadu od microsoftu, nicméně je disk skoro z poloviny zaplněn (150 GB).. Tak jsem se šel podívat, kde je chyba..
je normální, aby složka Windows zabírala nějakých 43GB?

rozdělení disku:
rcmfs2pmx

"C"
bm0hd3tgf

"Windows"
n3m3zdadt

Je to takto v pořádku? Dočetl jsem se, že WinSxS obsahuje všemožné knihovny atd. všech možných verzí a systém si vždy vybírá, co zrovna potřebuje.. ale nevšiml jsem si, abych měl čisté Céčko takto kdy zaplněné..

Přes disk management jsem projel clean up - pouze propočet -> vyčistil bych 1,08 GB (většina tvoří windows update clean-up).. ale co s tím zbytkem?
Body obnovy jsem manuálně žádné nevytvářel, je zapnuta protekce pouze části disku C a přidělená velikost je 5% (v současnosti zabírá 1,56 GB)
Recycle bin: na "C" přiděleno 6000 MB a na "D" 40 000 MB
Pomůže vypnutí hibernace? Popřípadě jak?
Defragmentační analýza ukazuje fragmentaci 9%

Nemám nainstalovány ani nepoužívám žádné cleanery ani nic podobného.

1. použij clean up, ten vysolí všechny nepotřebné soubory po aktualizacích
2. po něm (a po restartu) můžeš zkontrolovat c:\windows\temp, tam se nachází většinou bonanza souborů ke smazání
3. je obecný omyl, že když "instaluješ programy na D:", že se nic neukládá na systémový disk. Není to pravda, např. MSI instalátor si do složky Windows může ukládat odinstalační balík, který v nejhorším případě může být stejně velký, jako ten instalační. Stejně tak běžné aplikace si do Windows dohrávají své komponenty.

Je to - bohužel - normální, mně složka Windows zabírá 32 GB, z toho WinSxS 16.4 GB, Installer 3.2 GB a System32 2.5 GB...
A to mám nainstalovaný z větších programů jen MS Office + Visio, RAD Studio a VMWare.

Není to normální, ale 4 roky jsou "v rámci poločasu rozpadu a bobtnání". Jestli je to firemní železo, tak bych se s tím vůbec nezabýval. Tohle je starost a vizitka někoho jiného (pokud na něm jen pracuješ). Když bude IT remcat, tak OS před dovolenou pošli do věčných lovišť a po dovolené si vyzvedni PC po reinstalaci nebo obnově OS. :i:

na sxs můžeš použít dism https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn2515 65.aspx
popřípadě spustit, nebo počkat 30 dní,až se ti spustí úkol StartComponentCleanup,ale velikost sxs není tragická. http://www.howtogeek.com/174705/how-to-reduce-the- size-of-your-winsxs-folder-on-windows-7-or-8/

vypnutí hibernace: odstraní se soubor hiberfil o velikosti ram (popř. nastavíš). můžeš zakázat,pokud nepoužíváš.
http://www.nextofwindows.com/hiberfil-sys-in-windo ws-8-and-why-you-shouldnt-disable-hibernation-to-d elete-it

A ked vo vycisteni disku zvolis aj vycistit updaty, tak ti to vycisti tych 4GB v softwaredistribution, ale zmaze sa to az o 2dni apod (po udrzbe), Win8 je proste trochu "oneskoreny" :-) Neries to. Ides do vycistienie disku - vycistit updaty, vycistit body obnoveni (extra tlacitko). A necakas okamzity efekt.

P.S> a uisti sa ze nemas aktivne ovl.panely-zalohovanie suborov.
P.S.2. a hlavne si vo vycisteni nepozeraj nejake prijebane propocty, to ukazuje uplne nezmysly (mas tam updatov minimalne 4GB). updaty - vycistit, a body onboveni vycistit tlacitkom.

Este som zabudol - restartuj windows (ne vypnut ak mas povoleny faststart, ale restartovat.). Ptz mas tam config.msi (velkost neznama).
MSOCache je typicky MS dementizmus, zabera niekolko GB. (je to kopia instalacneho DVD ofice ci co ale udajne sa nema mazat, ja by som si MS office domov nedal ani keby mi za to MS platil).

Vseobecne nemusis to riesit, vycisti updaty a neries to. Nemas tam nic nijak tragicke. A ani nemas ziaden problem s volnym miestom.