Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna hdd v notebooku

Dobrý den, dnes jsem chtěl vzít HDD z notebooku Toshiba c850 (se systémem W7) a dát ho do notebooku Toshiba L850, kde byl původně HDD s menší kapacitou a Windows 8. HDD jsem bez problému vyměnil a když notebook zapínám píše že nenalezl bootovací zařízení a systém nenaskočí. Chtěl jsem to spustit a pak doinstalovat ovladače. Proč se nespustí W7? Díky

Tak si skus nastavit BIOS spravne. Napr. legacy boot namiesto uefi boot, alebo co to tam robis. V biose je disk zdetekovany? Co presne to pise?

Je to ale vseobecne nezmysel takto prehadzovat Win, ptz to bud nepojde vobec, alebo to moze ist nahovno, kvoli ovladacom co tam su. Skusat si to ale mozes.
P.S. navyse na ten novy ntb mozno ani nie su ovladace pre Win7, to si mas najprv pozret na webe vyrobcu notebooku. Nainstaluj tam Win8 z MS webu, ak ten povodny HDD zdochol. AK nezdochol tak tam nechaj povodny a nevrtaj do veci ktorym nerozumies.