Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motherboard + cpu + ram

Zdravím lidi, potřebuju poskládat založní pc pro bráchu, ze starého pc mu tam chci přetáhnout tyto součástky.

R7-250 GDDR5
Kingston SSD 240 gb
DVD mechanika
Zdroj noname 400 W

Takže bych potřebovala poradit základní desku s nějakým procesorem a do toho ramka. Bohužel na to máme jen asi 3500 kč, což nejspíš budou totalně na hovno součástky, dá se něco vymyslet, nebo zkusit nějaký bazar radši ?

Má to na klasické hry, CS: go, lolko apod.

deska H81 + Pentium G3258 +4GB + dobrý "hladič" (který umožní přetakt)

http://www.czc.cz/intel-pentium-g3258/154160/produ kt
http://www.czc.cz/asus-h81m-k-intel-h81/143510/pro dukt
http://www.czc.cz/kingston-value-4gb-ddr3-1600_3/1 46508/produkt

http://www.czc.cz/silentiumpc-fera-2-he1224/141073 /produkt

je to trochu víc, ale chladič se dá dokoupit časem, případně bez OC můžeš ušetřit nákupem http://www.czc.cz/intel-pentium-g3240/152562/produ kt (pak není třeba extra chladič)

bez OC je ta 3240 prakticky stejná/mírně slabší.

Jde o to, že s výše uvedeným chladičem se dá ten procesor popohnat i na lemravé desce za litr někam ke 4GHz, a pak už je to celkem tóčo, hlavně u starších jednothreadových her.

Pokud máš možnost, šel bych do G3258. Ale raději bych bral ověřenou desku (tu jsem několikrát montoval) a o 2 kila dražší, na které to určitě chodí: http://www.czc.cz/asus-h81m-plus-intel-h81/135135/ produkt

(na tu H81M-K jsem našel na netu stížnosti, že OC neumožňuje, resp. že to nefunguje)

Tak jsem objednala to co jsi navrhl s tím lepším procesorem, vyšel jen o trochu dráž.. teď ale bojím aby to ten zdroj 400w utáhnul.. ale snad by to neměl být problém ta grafická karta není moc výkoná a nemá ani přidavné napájení.

no, v určitých testech ano, zejména těch, kde stačí 2 jádra (singlethread). Starší/jednodušší gamesky například.

Samozřejmě v testu 7-zip je převaha taktované i7 s aktivovaným HT brutální.

edit: ale gamesníkům, u kterých "hrozí" že budou hrát multithreaded gamesy, dávám v levném segmentu AMD FX6300).
edit2: si to vyzkoušej, deska a CPU stojí fakt směšné peníze...

Dosáhl jsem velmi dobrých výsledků i s tou H81 Aušuskou. Za tu cenu je to ideál (pro ty, co nechějí moc investovat). Samozřejmě Z97 á výhody v lepší kaskádě a "viditelném" přetaktu. U té H81 je reálná frekvence vidět jen v CPU-Z, jinak Windows i BIOS ukazují nominální frekvenci.

Přetaktovat to půjde, ale ne o tolik a hlavně to pak bude hlučné.

pokud jsou peníze problém, boxový chladič bude fungovat (je to ten "lepší" s měděným středem), ale na větší taktování přes 4GHz a kvůli hlučnosti a spolehlivosti bych pořídil ten věžák (Fera2), klidně později.

edit: větraná skříň zde pomůže jen málo, problém není to, že by ten CPU "topil" (a byl schopen vytopit větší prostor i přes odvětrání), ale jde o to, účinně odvádět teplo z IHS procesoru a držet jej tak na rozumné teplotě, a tím stabilní pro účely OC.

Díky chlape, nakonec dokoupíme asi ten chladič co jsi posílal, máš nějaký defaultní návrh jak nastavit nasobič a poměr v biosu, nebudeme to hnát někam daleko, spíš využít ten chladič za ty peníze a výkon navíc neuškodí.
Takže nějaká bezpečná a jistá hranice a jaký poměr nasobiče a taktu ? :) Něco jsem studovala o tom, ale pořád v tom mám holt nepořádek.

nic složitého nastavovat nemusíš. Stačí jen v podstatě 3 věci:

1. násobič procesoru: začal bych někde na 40 (4GHz) - default je 32 (3,2GHz), pokud to bude stabilní, můžete jít postupně výše
2. napětí pro CPU: klidně nechat na auto
3. frekvence RAM: mělo by stačit nechat na auto, pokud to bude dělat problémy, nastavte natvrdo 1333MHz

pokud se bude PC chovat nestabilně, můžeš přidávat napětí až někam k 1,3V (pokud je použita Fera2), jinak je bezpečné napětí okolo 1,25V. Je třeba to otestovat např. pomocí OCCT.

Tak zítra to dojde, našla jsem tohle a zajímal by mě názor, je to výcuc z članku z pctuning webu.

Boxovaný chladič byl schopný uchladit Pentium G3258 do napětí těsně nad 1,2 V. S ním se mně podařilo dostat na pěknou frekvenci 4400 MHz stabilně. To už samo o sobě je přetaktování čipu o 1200 MHz! Jak vidítě, už v kombinaci levné desky a boxovaného chladiče máte velmi pěkné možnosti přetaktování

Mě hluk nevadí, zítra dojde procesor i deska, co to přetaktovat na 4 ghz by ten boxový měl utáhnout nemyslíte ? Mám z toho pořád strach tak se ptám. :)

Pravda, radši se v tom nehrabat.

Sambilonku, co si myslíš o zdroji Delta 400w máme ho pro tu desku a procesor ? Popřipadě co máme časem dokoupit za GK místo té R7 250 gddr 5 do 3500 kč, já už pc mám sestavený díky poradna.net a svůj starý upgradujeme pro bráchu aby si taky trochu užil. :))

Tak teplovodivá pasta dojde z jiného obchodu a dojde už zítra, nás už ale svrbí prsty na sestavení. Vadilo by tomu procesoru fungovat den bez ten teplovodivé pasty a druhý den ji tam nanést s tím, že bychom si na pc dnes ještě zahrali nějaké hry na odzkoušení ??

Tak zase otravuju, vše se zapojilo.. problém byl že nešel nainstalovat Windows z boot dvd. TAk jsme zapojili můj HDD s windows 8 a nafarmotavali brachovo SSD, otázka je, půjde nainstalovat z mého HDD iso windows na brachuv SSD který je připojený, protože přes bios nám to vůbec nejde. Díky za odpověď.