Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace win7 v ntb na nový hdd

Zdravím, mám tu ntb ASUS X70A na opravu. Odchází tam hdd, tak jsem koupil nový WD Scorpio blue - téměř totožný se stávajícím.
Vyměnil jsem tedy harddisky a vložil instalační cd na instalaci win7.
Instalace se ale nerozjede - chvíli to nedělá nic, jen tam bliká podtržítko a nakonec to napíše "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key"
To samé jsem zkusil i s bootovací flashkou na které je win7 - tam to pro změnu píše "bootmgr is missing".
BIOS detekuje všechna zařízení. Zkusil jsem i přeházet bootovací pořadí a pořád to samé.
Nevíte prosím tedy někdo co dělat?

ale ne, žadné IDE, AHCI je správně. Co to zase všichni šílíte s AHCI?

AHCI je Windows7 podporováno nativně a není důvod aby to nefungovalo. Přepínat na IDE má smysl jen a pouze u XP, pokud se nechceš mastit s kernel drivery pro AHCI.

V dnešní době naopak instalovat v IDE režimu je špatně! Nefunguje NCQ a u SSD nebude správně fungovat TRIM.

instalovat nic nemusíš. pokud to nabootuje, je vadná flasha (resp. není bootovací).

edit: jediné co je třeba z pohledu BIOSu řešit, je:

1. správné pořadí bootování
2. vypnout UEFI boot (ten nefunguje v případě flašek vytvářených pomocí nástrojů se syslinux (např. Pendrivelinux, win2usb apod.; funguje jen tehdy, když je flaška vytvořena ručně pomocí diskpart)
3. vypnout secure boot

SecureBoot jsme opravdu v BIOSI nenašel a prolezl jsem ho celý.
CentOS normálně funguje i při spuštěí pouze z flashky, takže flashka s linuxem je správně udělaná.

Když tam vložím starý hdd, tak všechny cd včetně originálního normálně pracují. I flashka s win7 jde na všech ostatních pc.

Na anglických fórech jsme četl, že nové harddisky nebývají nastavené, takže tam nejsou správně nastvené alokace a podobné věci.

Ja som to tu cele necital ale ked ti nebootuje flash, a ina flash bootuje, tak je ta flash blbo vytvorena. Zavisi to aj od nastavenia UEFI boot / legacy boot v BIOSe (a samozrejme aj od boot order, jedna flahs moze byt ako floppy emulation druha ako hdd emulation).
Harddisk s tym nema nic spolocne, particie si vytvaras v instalatore, az ten instalator nabootujes.
Spravne sa flash vytvara pomocou MS USB downlad toolu, zo spravneho iso (neposahaneho debilmi na ulozto)