Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modem přestává fungovat každý den

Mám modem ADSL Well PTI-845. Asi před 2 týdny se začlo stávat, že pravidelně každý den asi v 23-24 hodin modem přestane fungovat - je nutné ho vypojit a zapojit do elektriky. Modem se nějak podivně odmlčí, prostě přestane reagovat, (tudíž nejde zjistit, zda je chyba na ADSL vedení nebo v samotném rozhraní LAN, ale myslím, že chybu bude v LAN). Dokonce ani není možné komunikovat s počítači v síti. Před tím ( as 3 roky ho mám) se tento problém nikdy nevyskytl.

Nepomohlo ani ve webovém rozhraní resetovat nastavení. Ještě jsem taky zjistil, že ten krám má podivně pomalé administrační rozhraní, jakoby po pár pohybech v něm přestane reagovat. Zjistil jsem, že v Opeře tento problém není (mám tam vypnuté HTTP pipelining). Může to být tím?

A taky ten modem přestan fungovat vždy ve 23-24 hodin nezávisle na tom, kdy došlo k poslednímu zapojení do elektřiny.

Jak zjistit příčinu problému?

• Ano, ono cim dal tim vic se potkavam opravdu s nekvalitnimy zdroji, adaptery na rutery, minuly rok, kdyz jsem je montoval, tak jsem i doporucil zakaznické strane, v nepritomnosti cas od casu ten ruter nechat chvilku odpocinou. (coz nicemu neuskodi)
• Ten zdroj jde zmerit pri zatezi rucne.

TiP~Také bych doporucil (coz neni podminkou), mit ruter zapojeny samostatne v zasuvce, bez jinych spotrebicu..

ono to spíš vypadá na opakovaný restart po 24 hodinách, čas to odečítá z netu...nebo restartuje provider a modem se nechytne, případně to může dělat rušení, jestli někde někdo pracidelně neco zapne...nebo rušení na kanále jak se někdo připojí...především bych zkusil pokoukat jaké kanály jsou v okolí v provozu a přenastavit kanál...poslouží Wistumbler..nebo Inssider
P.S. nemáš kabel od telefonu v souběhu s 230V? to dokáže také potrápit..

Lease time je 1 hodina. Ale myslím, že tím to nebude, jelikož připojení jiného PC s jinou mac se chová stejně, - neodpovídá, při nastavení pevné IP také nefunkční. A opět se potvrdilo včera, že existující TCP spojení fungovalo nadále, nic jiného nešlo(ani na ip routeru, přesněji řečeno na ip admin.rozhraní, které jsou shodou stejné většinou).
Jak vysvětlit, že ten zdrojtrafo (je to kus železa,stará škola, nejsou to ty lehké nabíječky na mobily) 5V, na voltmetru ukazuje 0V (naprázdno)? Má nějaký spínač?