Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router pomalé načítání

Dobrý den,
mám problém s Wifi u Routeru: https://www.alza.cz/tp-link-tl-wr841nd-d155296.htm nebo alespoň tuším, že je to routerem, protože jinde takový problém nemám (pouze doma). Síť mám zapojenou takto: Anténa/přijímač > kabel > router TP link > kabel do Wifi routeru > Wifi router TP link > kabel do stolního počítače. Na stolním počítači nemám sebemenší problém (zatím), ale přes Wifi se mi nenačte několik stránek jako třeba: Youtube (načte se většinou jen text a nebo chyba), Seznam (ten se nakonec načte, ale asi až na 6 pokus a načítá se neskutečně pomalu) atd. Oproti tomu Google, Zive, Poradna atd se načtou velmi rychle. Po tomto bych to odhadoval na problém s Macbookem, iPhonem, iPadem, iPodem, ale dělalo to i známému u notebooku a telefonu. Všechna zařízení jsem aktualizoval, ale to nepomohlo a nejde načít ani Appstore, iTunes apod (pouze přes Wifi, přes kabel z routeru to funguje normálně). Zkoušel jsem všechna zařízení na jiné Wifi a bez problému, takže to odhaduji na Wifi router. U tohoto routeru jsem prozatím neaktualizoval FW.

Už jednou jsem tento Router reklamoval a byl vyměněn za nový kus, ale tenhle už asi vy-reklamovat nepůjde (skončila záruka u toho prvního). U toho jsem měl stejný problém a pak i problémy s načítáním úplně, kdy jsem musel stránku aktualizovat 50x než se vůbec stránka načetla bez chyby a to samé chvilku na to začalo dělat i na stolním počítači. Pochopitelně restart, reset, reinstalaci, aktualizaci FW jsem zkoušel, ale nic nepomohlo. Wifi běžela téměř non-stop (vypnul jsem ji jen při odchodu z domu, ale ne vždy), tak pokud bude nutná výměna prosím o doporučení kvalitního routeru (mimo Cisca, 2 500 Kč je už opravdu moc) asi do 1 500 Kč. Zvažuji například tento: asus-rt-n11p-d2642700.htm. Rád bych router, který vydrží téměř non-stop wifi a zároveň připojený počítač alespoň do konce záruky, nebo 1 rok. Už mě vážně nebaví řešit podobné obtíže a jezdit pořád na pobočku.

Oba routery začali takto zlobit po cca 4-5 měsících. První šel bohužel do reklamace až těsně před koncem záruční doby.

Budu rád za jakékoliv rady.

Síť mám zapojenou takto: Anténa/přijímač > kabel > router TP link > kabel do Wifi routeru > Wifi router TP link > kabel do stolního počítače.

Preco mas v jednej domacej sieti dva routre. Dokonca aj "Anténa/přijímač" teda AP-cko moze mat funkciu NAT.
Router (z principu) vytvara novu separatnu siet, takze mas v jednej domacnosti dve (mozno tri) siete, preco?

Napis typ "přijímače" a zapojenie uprav takto:

Anténa/přijímač > kabel do WAN portu routra TP link > kabel do LAN portu (WAN port ostane nezapojeny) Wifi routeru > Wifi router TP link > kabel do stolního počítače.

Na "Wifi router TP link" vypni v menu DHCP server, potom "Wifi router" bude fungovat ako Wifi AP-cko + switch na LAN. (pozor na koliziu IP-adries dvoch TP-Link-ov (router TP link / Wifi router TP link).

Aj tak mi neni jasne (z Tvojho popisu) preco mas dva TP-linky, nestaci "router TP link" (pouzivam Tvoje nazvoslovie - typ si neuviedol) jednoducho odstranit.
(neviem ako a co mas pripojene TV, NAS atd,)

Skus nakreslit nejaku blokovku, alebo dopln info.

Zkusil jsem něco rychlého načrtnout, zapojeno je to takto:
fPV4h.jpg

1- anténa (parabola), která přijímá signál z nedalekého vysílače. Z něho vede kabel s kulatou koncovkou. Něco takového: https://www.alza.cz/poynting-x-pol-2db-vsesmerova- d2167322.htm
2- "router"/přijímač do kterého vede kabel s kulatou koncovkou (https://www.alza.cz/tp-link-tl-ant24ec5s-d309050.h tm) a má jen jeden ethernetový výstup, který dříve vedl do napájení a do PC. Něco takového: https://www.alza.cz/tp-link-tl-sg1008pe-d486865.ht m jen to má jeden vstup a jeden výstup.
3- ap s Wi-Fi do kterého vede ethernetový kabel a z něj vede další do počítače (4).
4- počítač.

To s tím DHCP jsem zkoušel a stejný výsledek ne-li horší.

To jsem také zkoušel, ale bez výsledku. Na mobilu/tabletu se po několika minutách zastaví načítání skoro v polovině a dále to nejde a po dalších několika minutách to napíše chybu se spojením nebo s připojením k serveru. Na notebooku se to načítá podobně pomalu, ale načte se něco takového: aFKv5.jpg a dál nic. Na PC nebo po připojeni notebooku přes kabel je vše v pořádku. To samé dělal router po půl roce před výměnou za nový kus, tak mi prosím raději doporučte kvalitní Wifi router nanejvýše do 1500 Kč (ale raději méně, když to nebude nutné). Tenhle jim buď vrátím a když to nepůjde, tak ho asi zahodím, protože oprava by stála pomalu jako nový a nemělo by to smysl.

Už jsem to našel (to je ono, tohle je jen krabice ale je to routerboard a nevím jaká střeva jsou uvnitř):
http://www.czc.cz/mikrotik-montazni-krabice-pro-ro uterboard-rb133/48148/produkt

To ale ovšem není důvod problému, kdyby ano, tak to nebude půl roku fungovat.

Našel jsem desítky podobných zkušeností a nikde není problém vyřešen (ani zde):
http://forum.tp-link.com/showthread.php?75771-Wi-F i-connection-problem-with-TP-Link-TL-WR841N

kdyby byl ten první mikrotik nastavený jako router (poznalo by se podle přidělované ip a brány), mohl by být tplink zapojený jen v režimu switch, jak jsem psal. nemontovat by se tak do připojení.

neúplné načítání stránek bez .css bývá běžně problémem dns, na které není u malých providerů spoleh. proto u tplinku, zapojenému jako router, navrhuju taky změnit dns v nastavení wan.
a zkontrololovat celý výpis ipconfig -all, jestli je v pořádku.

jestli používáš nějaký antivir ve verzi "internet security", vykopej ho z pc, nefunkční dns i problematický traffic může být jeho práce.

Tusim, ze to robia tvoje wifi kramy.

správná připomínka. má tplink nastavené napevno zabezpečení wpa2 + šifrování aes?

Zkusil jsem aktualizovat FW, ale bez úspěchu, ale po novém pokusu s DNS od googlu (8.8.8.8) jede vše v pořádku. Tak to opravdu bylo DNS, ale nechápu proč to po půl roce z ničeho nic začalo zlobit. Původní DNS byla stejná ip pro přihlášení do admin panelu routeru. Děkuji všem za rady a doufám, že tohle řešení s DNS od Googlu vydrží alespoň nějakou dobu. Nebude se to prát když bude v síti více zařízení?