Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s nastavením bootování v biosu

Zdravím, mám nový Fujitsu LifeBook A514 s OS Windows 8.1 Rád bych ho zformátoval a přeinstaloval na Win. 7. Udělal jsem si bootovací USB flešdisk se sedmičkou, v biosu jsem nastavil jako první usb a zakázal Windows boot manager. Restartoval a znovu se mi načetla osmička. Zkusil jsem zakázat HDD pak to skočilo na boot, ve kterém jsem se dověděl, že notebook nemá z čeho bootovat. Když zadám v přímé volbě z čeho se to má načíst, objeví se FAILURE. Zkoušel jsem v BIOSu všechno možný, ale stále to samé. Mohu, prosím někoho zasvěceného požádat o radu?

Mas na ten notebook Win7 ovladace? Asi ne. Takze to nechces preinstalit na Win7, ptz potom bude hovno fungovat.
Ked to nebootuje tak si ten USB stick vytvoril blbo.
Pouzivaj Win8 a nevrtaj do toho.

P.S. alebo mas 32bit instalacku ktora nevie uefi boot a notebook nema CSM apod.

Win7 ovladače se tam doinstalují po instalaci OS, ne? A přeinstalovat bych to chtěl, protože ta osma je fakt hrozná. Usb disk jsem zvolil 4Gb klasickej USB 2.0 a připravoval jsem jej v original softwaru od Microsoftu přímo k tomu určeném. Když nešel, zkusil jsem i kvalitnější 16Gb. Samozřejmě jsem ho dal do USB 2.0 portu. A OS na flešce je 64bit.

Tak mas blbe iso.

Bez ovladacov ti nebude fungovat nic v tych windows, takze sa snazis zbytocne. Win8 su uplne normalne, je to podobne (resp. az na niektore tamagotchi funkcie stejne) jak Win7 akurat ponuka start je trochu pomalovana (da sa to nastavit aby to bootovalo rovno na plochu a aj aby start bol hned na zoznam programov, nastavenia su v pravy klik na start - vlastnosti. P.S. da sa aj nastavit aby normalne aplikacie boli v zozname start ako prve, je to kdesi v start nastaveniach tusim.

"Win7 ovladače se tam doinstalují po instalaci OS, ne?" Ne.
Instalacka Win7 ma v sebe len genericke (zakladne) ovladace, aby bola mozna instalacia.
Plnohodnotne ovladace vie napisat len vyrobca daneho hardveru (dufam, ze si nemyslis ze Fujitsu LifeBook vyraba Microsoft).

Ked spoliehas na Japonca - SamoSaTo, budes sklamany.

Dobrá, dobrá, pochopil jsem. Budu pracovat s osmičkou. Děkuji všem, že mě, tupého neumětela, uvedli na správnou cestu. Člověk si nakonec zvykne na všechno.
P.S. - Ano, samozřejmě jsem naprosto přesvědčen, že Fujitsu vyrábí Microsoft, stejně jako i Lego a Škodovky. A také vím, že Apple je největší producent ovoce a zaleniny:-/

jsou kreténi a kecají kraviny. Problém je že nevidí sata hdd. Chce po tobě ovladače na AHCI SATA, pak instalace půjde normálně. Dřív to bylo u XP pokaždé, neuměl s diskem pracovat. V biosu se přepínal sata disk na IDE, aby jsi to ochcal.