Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota procesoru AMD Athlon X4 740

Dobry den, mam velmi levnou pc sestavu osazenou timto procesorem a chtel bych se zeptat na par veci...
Pouzivam program HWMonitor (jelikoz jsem na netu nenasel spravne teploty tohoto procesoru) a tam mi ukazuje minimalni teplotu 63°C a maximalni 96°C (pri renderingu... normalne tak 63 az 70). Na internetu jsem se docetl, ze procesor by mel mit max teplotu okolo 35°, je proto normalni ze mam na svem procesoru tak vysoke teploty?
Navic ucim se modelovat v programu cinema 4d a nasledny rendering prostredi a objektu zvedne zatez procesoru na 100% a pri teto zatezi bezi treba 30 minut, nez mi vyrenderuje scenu, i nekolikrat po sobe. To ma za dusledek ze se procesor drzi v 96°C vedru...
Je to normalni a nebo je mozne ze za nejaky cas ten procesor odvarim? A jake dusledky by to melo, kdyby se to stalo, jeslti by se mi nahodou neposkodily i dalsi komponenty... Dekuji :-)

zas az tak tomu nerozumim ale co mam v papirech tak tohle:
amd athlon x4 740m soc FM2, 3,2 ghz, 4hm, 65W, Box
msi fm2-A55-m-e33, amd A55, DD3, s-ata 2, ...
msi radeon hd 7750 1GB DDR5...
patriot 4gb 1600 (2x)
samsung spinpoint f3 500gb...
tracer becool 420W silent
tracer joker tro-202, atx
case je normalni, vetra vzadu a bocnice se ctvercem s vetsima dirama...
(omylem jsem to poslal pred dokoncem tohle je cele)

no vzhledem k moznostem ano, nerozuim pc tak dobre, abych se mohl rozhodnout pro sundani chladice a naslednemu vycisteni a pak zase namontovani.. nevim jeslit bych musel znova nanaset teplovodivou pastu a tak dale..
jde mi hlavne o to, jeslti jsou ty teploty normalni, jelikoz jak jsem psal nemuzu nikde najit v jakych teplotach by se mel ten procesor drzet. navic kdyz je vytizeny i treba hodinu v kuse na 100% jeslti by se nemohlo nahodou neco stat i s ostatnimy komponenty....
no stalo nestalo.. chtel jsem PC mel jsem ho (prodal jsem slabsi ntb a telefon, ale to je vedlejsi)
jak rikam pc moc nerozumim, to az ted tak posledni dobou ze zabyvam otazkou nove komponenty/novy pc

ted kdyz je v klidovem rezimu ma 60°C pri zatizeni na 100% tak ma 95/96°C stabilne.. zadne kolisani nebo jeste vyssi narust...
tohle je asi normalni ze pri takovem vytizeni vyleti na tolik, jen aby to nahodou vydrzel... pc stary rok a 3/4 pasta by mohla byt jeste v poradku ne?