Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s větrákem (notebook)

Zdravím,

řeším takovej pitomej problém, kdy se mi nechce rozjet větrák na plný výkon a tím pádem se mi ntb přehřeje a vypne se mi. Zajímavé je to, že v prostředí BIOS se větrák točí tak jak má (čili na plný výkon) a v momentě, kdy se začne načítat systém (u win7 jak se objeví 4 barevné kuličky, které se spojí v logo), tak se jeho rychlost sníží i když by neměla a rychleji se už nerozjede. Zkoušel jsem přeinstalovat windowsy, abych vyloučil SW vadu, pak jsem zkoušel ještě Linux, abych si byl 100% jistý a v žádném z těchto systémů se větrák neroztočí plně. Předpokládám tedy, že je to problém s nějakým čidlem na základní desce, které špatně vyhodnotí teplotu a tím pádem větrák nezrychlí. Jediné řešení nejspíš reklamace, že? Díky

Ntb: PackardBell TS45-HR
Systém: Windows 7 Home Premium 64-bit
GPU: NVIDIA GeForce GT 520M
CPU: Intel Core i3 2330M

No uz len ta znacka toho notebooku hovori za vsetko...
Ale tak k veci = Nenapisal si aku teplotu ma ten notebook pred vypnutim. ani to si nenapisal ci ti to robi od zaciatku alebo iba teraz poslednu dobu.
-----
Vetrak a jeho rychlost nastavuje doska podla teploty CPU. Ale moze byt ze mas neako poskodeny vetrak.
Napis nam ake mas teploty CPU/systemu pocas kludneho stavu vo Window a aj pocas hrania.
Ak mas notebook v reklamacnej lehote tak ho daj reklamovat alebo do servisu.

Teploty se pohybují okolo 60°C během normální zátěže, tzn. otevřený Chrome, Word. Při hraní se teploty vyšplhají přes 80°C a pak se ntb vypne, protože se přehřál. Dělá to od nedávna, tak poslední 3-4 měsíce. A ke značce - není to můj ntb, ale přítelkyně :-). Kdyby byl poškozený větrák, tak by se v prostředí BIOS neroztočil na max ne? :-)