Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompatibilita komponentů pc

Dobrý den, rozhodl jsem se, že si složim vlastní pc sestavu a chci se zeptat, jak a podle čeho mám vybírat jednotlivé komponenty aby byly vzájemně kompatibilní. Děkuji za odpovědi.

podle zakladni desky, jednotlive komponenty pripojujes k zakladni desce, takze s ni musi byt kompatibilni. Samozrejme ze asi nebudes zacinat vyberem zakladni desky, ale pravdepodobne procesoru a potom si k nemu vyberes kompatibilni zakladni desku, to uz je jedno, cim ve vyberu zacnes.
Je tady dost slozenych sestav, dej vyhledavani nebo kategorii PC sestavy a nech se inspirovat.

V PRVOM rade sa musis rozhodnut kolko penazi chces do toho investovat a podla toho kupovat aj komponenty.
1. najprvy sa rozhodni ci chces INTEL alebo AMD platformu/procesor
2. podla prveho bodu ked sa napriklad rozhodnes pre AMD tak si musis kupit aj taku ZAKLADNU DOSKU co ma spravny SOCKET na tem AMD procesor
3. pravdepodobne ak si kupis dosku s DDR3 pamatami tak ostatne komponenty ako Grafika, Disk, Skrina a Zdroj su viacmenej jedno akej znacky si kupis. A mimochodom Zdroj ti odporucam znacky ako Enermax, Corsair, Seasonic
4. Zdroj kupujes podla toho aby ti to komponenty otiahol...