Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nove reproduktory

Zdravim..tak to vypada ze mi odesly repraky..tak bych vas chtel poprosit zda by jste mi neporadili jake si mam koupit ..maximalne investuju 4000..je mi jedno jestli to budou 2.1 nebo 5.1 to necham na vas ..predem dekuju za odpovedi..

A zvukovka sama od seba mixuje L,R na Sub kanal? Dost pochybujem. Neviem ci a na jakych zvukovkach to ide nastavit. Subwoofer neni vyslovene nutny, tie repro su sice relativne male t.j. tie nebudu moc duniet, ono to ale ani nema moc duniet.

Ja by som si vedel redukciu zbastlit z par odporov, ale kam to zapoji on netusim. Mal by sa vyjadrit niekto kto uz nastavoval L,R mix na sub kanal na zvukovke, ci to vobec ide.
P.S. nezamienat si to s 2.1 PC prditko-zostavami, tie si to mixuju sami a maju len 1 stereojack.

Basy to mat bude, otazka ze ci mu to bude tak stacit. Mne k PC stacia aj mensie regalovky. (testom som danejsie zistil ze 50Hz uz nedaju ale stejne ich pouzivam maximalne na nejake video na youtube :)
Ono treba aj upozornit na to ze nove hifi repro treba najprv rozohrat nejakych 20hodin na normalnej hlasitosti, nove nemusia mat este dobre basy ptz membrana este tvrda ci co.

Zdravím, z toho čo som sa na nete dočital o zahorení reproduktorú mi vyplýva, že kokretne u subwooferu ide v postate len o uvolnenie membrany ktorá je od výroby tuhšia. Myslím teda, že k tomuto učelu nie potreba ziadne zahorovaci CD kde vám 90% zvukov subwoofer neprehrá. Ja som zahoroval tak, že som si v počítači vytvoril playlist z niekolko sekundvými vlnami o nizkej frekvencií napr. 17, 20 a 25 hz, ktore sposobuju velký výkyv membrany a neprudukujú takmer žiadny pučutelný bass a tento playlist som nechal opakovat 3 dni v kuse, tento postup je podla mna ideálny! Mohol som tak zahorovat 3 subwoofre naraz ktore som zapojil v pivnici a hore v dome nebolo nič počut!

Rad by som ale na moj postup počul nazor niekoho skusenejšieho...

raz tam pisu o el.mag.vlneni, potom o akustickom vlneni (co je uplne nieco ine) a nakoniec v tom neni ziaden akusticky menic ale zas len nejaky el.mag.generator alebo co v tom je. Vseobecne rozne vlnenia mozu mat nejaky (aj pozitivny) vplyv na organizmus, IMHO organizmy medzi sebou nejak interaguju aj bezdotykovo na blizku vzdialenost, ale neveril by som vsetkym nezmyslom co kto kde popise, hlavne ak sa pri tom snazi predat nejaky kram. Keby to pisal nejaky profesor ktory nic nepredava a ani ho nikto nepodplatil, tak vtedy sa tomu da verit :)