Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maximalní takt AMD Athlon 64 3200+ aneb změnit procesor a také Grafickou kartu

:x:Chci se prosím zeptat na maximalní možnost přetaktovaní AMD Athlon 64 3200+.(s.939)
a jestli ma smysl vyměna za AMD Athlon 64 X2 4200+ Toledo(zamaskovaný FX 60:x:)

Všude piší,že to bývá z 2,00 GHz na 2,400 GHz ovšem ja jsem dosáhl 2,700 GHz ]:( s Freezerem 64 (teplota v biosu 36 Celsia)
při napětí 1,537 V ,ješťe to ověřím v CoreTemp(kde bude podstatně vyšší) je možnost že se dostanu ješťe víš, nezkoušel jsem to,ale prozatím to stačí.

Ku podivu na teto frekfenci mam desku A8N-E se 4 moduly ram(2x512 + 2x 256,DDRI s 3 CAS letancí 400 Mhz neElitní Kingstony a ty běží na 459MHz s Cas letancí kupodivu 2,5 bes moduloveho chladiče.

a další problem mam s grafikou ja mam Ati Radeon X700 (naprosto na.....,400MHz čip,a 500Mhz memory DDRI! Přetaktovaný na 440 a 631 Mhz ale i tak je stará a nová grafika bude asi nVidia nForce 8600 GTS 512 MB ,ale bojim se jestli mi to stihne procesor krmit ,a proto ten AMD Athlon 64 X2 4200+ (Toledo)

Konečná otazka zní: Je dobré kolupit si tu grafiku a vyměnit k tomu procesor do socketu 939, nebo ho neměnit?::)

Za odpověď děkuji?

Ahoj. Já právě viděl rezence na svethardware a tak jsem tam k 8600 nepsal žádné písmenka radši:-) Počítám že bude časem i lepší model protože je to dost slabé. Navrhoval jsem 7600gt protože je teď levná a oproti jeho X700 je to někde úplně jinde.

Karta s DX 10 bude potřeba až budou první hry- /plus otázka jestli bude potřeba windows vista?/a to už možná bude mít nvidia druhou generaci karet. Viz tehdy ta sranda s GF 5200 klterá sice uměla oproti GF 4200 DX 9 ale byla výkonem slabá jako čaj. Dopředu bych si tu 8600 nekupoval. 8800 je o něčem jiném:-)

8600 je hlupost. podpora dx10 ti bude este tak rok k nicomu. navyse ms uz davnejsie oznamil ze dx10 bude len pre visty. pravdepodobne z dovodu ze vista je prenho prepadakom a musi podporit jej predaj. ja len dufam ze nejaka dx10 bude aj pre xp.
ten procesor ti bohate postacuje a este aj dlho bude pretoze graficke karty zacali nejako zaostavat oproti ostatnemu hw a sw.
sam som zvedavy kedy grafiky poskytnu komfort typu ze si bude moct zahrat napr na 20-22" lcd hru v nativnom rozliseni a splnymi detailami. tipujem ze vtedy ked uz bude bezny standard 30"

nevim jestli nebudu mit trosicku offtopic comment...

Upgradoval jsem z sock939 A64 3200+ na X2 4200+. Rozdil to rozhodne je (napr v Supreme Commanderovi :-) ). Nicmene k jadru pudla.. Do 939 to bude nejspis Manchester ne ? Myslim ze toledo bylo jen 4400+ a ta se dneska uz rozume nesezene.

Otazka je kolik do toho chces investovat.. Podle me ale na hry 3200+ takhle pretaktovana staci. Co usetris na procesoru, vraz radsi do grafiky.