Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router "sčítání rychlostí"

Ahoj, u wifi routerů vidím nesmyslné rychlosti 1.16Gb/s ("až 1900 Mb/s (600 + 1300 Mb/s), ","2.4GHz s technologií Broadcom TurboQAM (600 Mb/s) poskytuje router neuvěřitelnou bezdrátovou rychlost až 1900 Mb/s.") (sdružené rychlost)nejen v reklamnícj žvástech, ale i v popiscích na czc.cz, chci s zeptat:

kde se bere rychlost 600 Mb/s na 2.4GHz, když tam smí pracovat jen 802.11n a pro 802.11n jsou definovany 3 streamy (450) a takových karet v ntb je minimum
Jak v praxi funguje sčítání pásem? Jak je to kompatibilní?

A v neposlední řadě, i kdyby tohle bylo pravda mezi Asusy, tyhle megačísla se objevují napříč výrobci, je to nějaký standart? Jaké jsou podmínky pro zprovoznění?
Není to jen utopie?

[http://www.czc.cz/mpc68a0qknhs9hj2jle8mbgmie_m/obr azek]

riad sa vzdy tym, co ma dany vyrobca o danom modeli na svojom webe, nie dristami u predajcu, ked mas pochybnosti.
samozrejme su to teoreticke hovadiny, v praxi nikdy nedosiahnutelne. Bud na to nemas podmienky, router, alebo wifikartu/antenu v ntb/tablete.
viac tu:
IEEE_802.11ac

skoda riesit, kup si normalny dualband 802.11ac router a mas vystarane.

600Mb/s je kompatibilne len s jednou klientskou kartou: ASUS PCE-AC68
Na ostatnych to fungovat nebude, aj ked maju 3 anteny/streamy. Marketingovy tah "vylepsenia" urobili vo firmware/ovladaci a to nekompatibilne k specifikacii 11n.