Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 operacne systemy v 1 pocitaci> windows 8.1 + windows xp

ahoj, mam otazku:

mam nejake oblubene programy a hry, ktore na novom notebooku pod win 8.1 nedokazem rozbehat. Rozmyslam nad riesenim pomocou 2 operacnych systemov.
Je to moze?
Ak ano, ako to urobit?
Vyriesi to problem? Alebo inak, da sa problem vyriesit inak? Nastavenie kompatibility pri spustani uz od cias w98 nikdy nezafungovalo, asi najzbytocnejsia hlupost aku som u windowsoch videl...

Otazka mimo topic: System ponuka upgrade z w8.1 na w10, odporucate? Notebook lenovo z50-70

Dakujem dopredu

1. naprostá většina aplikací co funguje na XP, bude fungovat i na Win8.1 - stačí to "umět," zběsile neklikat a nastavit práva
2. režim kompatibility funguje a je platný, a to už od dob Win2000 (pokud se pamatuji dobře)
3. s ohledem na to, že nejsi schopen rozchodit byť jen aplikaci, je představa instalace multibootu a hledání driverů pro XP v tvém případě dost iluzorní

Upgrade na W10 nemá smysl a nebude mít smysl ještě min. půl roku. Až vychytají mouchy, pak možná. Nicméně pro mudly W10 nepřináší nic, co by neuměly W8.1 s Classic Shell.

• Ano win10 bych doporučil, uz i poslední <Preveiew> verze je obstojná, ovladače budou z vētsiny prípadu dostupné pro materiál, ktery jiz ted podporuje WIN 8.1 (win7 nebude vyjímkou) Zdroj Oficiální Blog MS.
• 2 OS jen kvuly kompatibily nēkterych her, bych naopak nedoporučil.
O jaké hry jde presnē? Más WIN "8" nebo "8.1"?

TiP~ Jestli más opravdu nutkání, muzes pouzít "XP" pod VirtualBox.

• Tak DosBox si muzes nainstalovat od : download.php

Zet k té civilization, zkusel jsi instalovat jeho PATCH po instalaci pod windows 8.1 ?
ZDE : http://forums.civfanatics.com/downloads.php?do=fil e&id=59&act=down , http://forums.civfanatics.com/downloads.php?do=fil e&id=52&act=down

VirtualBox, slouzi ke "virtualnimu" spusteni Operacniho systemu, kuprikladu Windows XP, Linuxové distribuce, i mobilni etc, kuprikladu pod Windows 8.1

[img=https://c2.staticflickr.com/2/1064/525314276_51323ea891.jpg]https://c2.staticflickr.com/2/1064/525314276_51323 ea891.jpg[/img]

Virtualbox je virtualny PC v okne. Mozes si do neho nainstalit OS jaky chces. Nemoze ale pouzivat priamo HW grafiku, resp. len ak to umoznuje CPU (VTD-i ci jak sa to vola //edit:VT-d a nejake -i je k tomu nejaka dalsia nadstavba ci jak to bolo) a chipset a janeviemco a je nutne to nastavit. Bez toho to emuluje virtualnu staru grafiku, asi to neni moc na hry, skusit si to ale mozes.

P.S. typicky je mozne hry rozbehat na W8 nejakymi specialnymi sposobmi treba googlit, a dx9.0c asi nainstalit posledny (nejaky z 2010 ci kolko) apod.

Radu (konkrétní) dostaneš v okamžiku, kdy se konkrétně zeptáš.

Stále si stojím za tím, že to, co fungovalo pod XP bude fungovat i pod W8.1 a že režim kompatibility funguje (jen musíš vědět jak funguje a kdy funguje).

A jak je vidět, tvá tvrzení byla jednoznačně vyvrácena už na prvním konkrétním příkladu.

edit: posměch nikde nevidím. Možná za to považuješ to prosté a realistické zhodnocení tvých schopností?

1. žádné ego jsem si nemasíroval, nemám toto zapotřebí
2. měl by sis dávat velký pozor na to, abys nevypadal jako hňup nebo spíše rozmazlené děcko
3. až se napíšeš něco konkrétního, milerád ti ZDARMA poradím (pokud se budeš chovat jako slušný člověk, zatím to tak nevypadá). Doposud jsme všechny tvé konkrétní dotazy v tomto vlákně bezezbytku zodpověděli (že se ti to nelíbí, není náš problém)

P.S.: u Poradny sedím ve svém volném čase a dělám to zcela zdarma (mimochodem: už jsem v Poradně "vypsal" dvě klávesnice), běžně za takovou práci inkasuji 1000-1500 Kč/hod. A když ti řeknu, že vymýšlíš blbosti, tak to jednoznačně blbosti jsou; ode mně se nedočkáš polite hlášek typu "wow, skvělé, ale zkusil bych to takto." Podstatné je pro mně řešení problému, a to co nejrychlejší cestou, protože tazatelé, z nějakého podivného důvodu převládají nad rádci. Doufám, že to chápeš.

Chapem, ale riesenie som nasiel u uplne inych radcov, nie u tych, ktori napisu ze je nieco nad tvoje schopnosti alebp ze treba prestat bezhlavo klikat. O tom bola poznamka o egu. A zjavne nebola uplne mimo, ked ma niekto napriek svojmu vytazeniu cas stale to dalej rozoberat miesto aspon naznaku niecoho, co by vyriesilo problem.

Ale touto neplodnou debatou je zbytocne zabijat cas. Aspon ja uz to nepotrebujem. Zaujimave ze ti, ktori prisli s pomocou s riesenim problem so slusnostou nemaju. Len ten, co ineho zhadzuje a potom sa stazuje na akusi neslusnost, aj ked jediny, kto niekoho uraza, je on sam.

poradil jsem, jak jsem nejlépe dovedl, při znalosti informací, jaké jsi v dané době poskytl. Že ti to nepomohlo (což není pravda, protože dualboot je nesmysl), je problém tvůj, protože jsi nepopsal problém konkrétně a detailně. Opravdu nemám čas ti kulantně naznačovat a sdělovat, že sis ani nepřečetl to povídání před položením dotazu.

Většina podobných dotazů má naprosto totožný vývoj, takže mě to nepřekvapuje, že tazatel po napomenutí dostane rozum a sdělí podstatu problému, načež (logicky) dostane i konkrétní radu.

A jistě nečekáš, že tu sedím od rána do večera a čekám, až se mi uráčíš odpovědět?! Tohle je týmový projekt, a proto tu jsou rádci..

Podivej se, pokud rezim kompatibility milionum lidi vcetne me funguje a tobe ne, opravdu si myslis, ze je chyba nekde jinde nez u tebe? (a pak kdo ze tu ma velke ego)

Jestli ti preci jen u nejake aplikace ten rezim kompatibility nefunguje, zkus pohledat googlem nejaky patch (update) pro ten program na novejsi verzi systemu. Jestli i tak nic, muzes zkusit ten virtualbox a do nej si hodit XPecka, coz na nejake veci (taky ne na vsechny) fungovat muze. Dualboot je nejhorsi reseni a obzvlast na notebook.
Fakt budes kvuli spusteni nejake hry 5 minut prebootovavat do jineho systemu a potom zase zpatky?

Me linux nabehne na netbooku za pul minuty a z toho tretinu je nabihani Boisu

• Jelikoz "LINUX" a "WinXP" jsou rozdilné OS a bootoji specificky, tak takové srovnani nema zadnou cenu.

za pul minuty a z toho tretinu je nabihani Boisu

• BIOS nema jak nabihat takovou dobu, jestli tady musis cekat (tretinu ), tak neco nemas v poradku, nebo nemas posledni UPdate BIOSu, protoze jestli tak dlouho cekas na bios, tak ma asi problem rozeznat naky material. (mozna po nakém <UPgradu>, jestli si delal)

• Jelikoz "LINUX" a "WinXP" jsou rozdilné OS a bootoji specificky, tak takové srovnani nema zadnou cenu.

Proto se se prave jen ptam, jestli tech 5 minut neni moc, mozna je to u Windows normalni hodnota, nevim, uz je delsi dobu nesleduju. Kolik je primerena normalni hodnota startu soucasnych Windows na soucasnem stroji?

• BIOS nema jak nabihat takovou dobu, jestli tady musis cekat (tretinu ), tak neco nemas v poradku, nebo nemas posledni UPdate BIOSu, protoze jestli tak dlouho cekas na bios, tak ma asi problem rozeznat naky material. (mozna po nakém <UPgradu>, jestli si delal)

Upgrade jsem nedelal, protoze to funguje, cili je tam original. Zase dotaz - jak dlouho ma asi nabihat Bios na netbooku? (Aspire one D270 - Intel Atom 1.86Ghz)

A jeste zopakuju jeden dotaz - Proc by mel byt dualboot na NB problem?

MM to již předem odpověděl:

gilhad, 06.07.2015 09:01
A jeste zopakuju jeden dotaz - Proc by mel byt dualboot na NB problem?

MM.., 05.07.2015 19:45
BTW. ak by si mal este ovladace pre XP na tvoj HW tak je samozrejme mozny dualboot, ale na nejake dnesne notebooky ovladace pre XP nie su ani nahodou.

to nie je o 1 hre...na dualboot som sa pytal preto, lebo v minulosti u starsich Windowsov som to na pocitaci mal a fungovalo to. Preto som sa aj pytal, ci existuje aj nejake dalsie lepsie riesenie. Na notebooku tuto skusenost nemal, ani s novsimi verziami Windows, tak som sa radsej chcel spytat nez urobit nejaku somarinu.
Co sa tyka kompatibility, tych moznosti tam nie je az tolko, aby clovek dokazal vyskusat rozne kombinacie rieseni, takze ak hovorim ze nefungoval, tak naozaj nie kvoli zbesilemu klikaniu, ako to pise kolega kusok vyssie. Proste to "nezabralo". Cim netvrdim, ze nejakymi dalsimi nastaveniami, patchom, inymi ovladacmi atd. sa to vyriesit neda. Kvoli tomu som tu, aby som hladal pomoc.

Pokial mas take aplikacie, tak je najvyssi cas upgradovat na ich nove verzie a nesnazit sa ozivovat davno mrtvych zombikov.

Pretoze ked ma appka problem uz s 14r starym winxp, tak je to DOS-acka, alebo Windows 3.11 az Windows 98 vykopavka, ktora v 21. storoci nema v pc co robit. Ak si tie programy aj kupoval, tak uz davno svoju pracu odviedli a "zaplatili sa".

Nesouhlasím :)

Ne teď kvůli aplikacím (také používám 25 let starou a funguje), ale kvůli těm hrám. Když někoho nějaká stará baví, snaží se ji rozchodit i na novém systému.

Jinak, moje zkušenost s W8 neexistuje. Ale na W7/64 jsem rozchodil úplně všechny hry, které jsem rozchodit chtěl. Spoustu starých z dob DOSu, W95, XP.., jsou jich stovky. Tazatel by možná měl konkterizovat, o jakou hru mu jde, a to na herní větvi poradny. Třeba se dualboot konat ani nebude muset.

Když někoho nějaká stará baví, snaží se ji rozchodit i na novém systému.

Ne, nechavam si stare PC s nainstalovanyma staryma hrama, kdyz se rozhodnu si zavzpominat, tak proste pustim to stare PC.

Na nove PC nove programy, musim dat shiro zapravdu.

Ale jak uz jsem tu psal, vetsinu z XP by rozbehat mel.