Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nelze spustit

Zdravím,
dnes dopoledne mi zamrzl počítač, musel jsem ho vypnout "odříznutím" proudu. Dřív se mi tohle stávalo častěji, že zamrzl obraz, jediné co hrálo byla hudba v pozadí, jinak nic. Jednou jsem to vyřešil reinstalací Windowsů, jednou vyčištěním prachů. Dnes se mi to stalo snad po roce, tak jsem odešel, že nechám počítač v klidu vychladnout. Vrátil jsem se za dvě hodiny, a chtěl ho pustit. Počítač pouze problikl (startovací tlačítko, cd-rom..) a nic. Poté se tohle problikávání opakovalo co pět vteřin. Kromě tohoto problikávání se také vždy na vteřinu roztočí větráky a zablikají i LEDky. Mám podezření na smrt MB, ale nejsem úplně odborník, proto mě zajímají možné příčiny, které by se nemuseli řešit tak radikálně. Zkoušel jsem vyndat RAMky i grafickou kartu, a počítač stále předváděl to samé, zčehož usuzuju že ty by měly být v pořádku. Díky za každou nápomocnou duši :)

• Oddēlej chladič s CPU, jestli je u tēch re-restartu studeny, bude to zrejmē zakladní deska.
(Netroufnes li sundat chlazení, tak zkus alespon zebro)
• Jen s 1x RAM (bez HDD, GK) tu jednu RAM zkus i v jiném DIMM slotu.
Reset CMOS jsi asi zkousel co? (I Kdyz pochybuju, ze V takovém stavu nēčemu pomuze..)

"Oddēlej chladič s CPU, jestli je u tēch re-restartu studeny, bude to zrejmē zakladní deska.
(Netroufnes li sundat chlazení, tak zkus alespon zebro)"
Co přesně mám oddělat? Většinu jsem dělal podle anglických návodů, ale tohle mi nejde přeložit tak aby to hodilo kvalitní výsledky:D
Jojo, RAMky jsou určitě domáčklý

Tak nakonec jsem se dostal ke zdroji a pokusil se ho vyčistit (prachu že by v tom mohli bydlet myši), zkusil nastartovat, a světě div se, počítač naskočil. Má sice problémy po nastartování, tzn. je hodně zpomalenej, ale po chvíli se rozběhne. Ale všiml jsem si při kontrole jestli vše funguje, že se netočí zadní větrák - viz. obrázek. Někde jsem četl že se roztáčí jen při určité teplotě, ale raději se ještě ptám, nikdy jsem to takhle nestudoval. Je možné že jsem ho špatně zapojil, protože jsem ho taky vyndaval, ale nechce se mi to zase vrtat, dokud si nejsem jistej že je to špatně.