Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sapphire NITRO R9 390, 8GB - Vyplatí se?

Zdravím, rád bych si koupil graf. Kartu a přemýšlím mezi tímto AMD a NVIDIA Gtx 970. Rad bych věděl co se vyplatí víc. Zakl. Desku mám Gigabyte H77-DS3H a nebo do MSI z97 gaming 5 (prosím odpovědět na obě) dosud mám Gigabyte AMD Radeon HD 7850 OC 2GB
V testech na netu jsem viděl, že byla AMD i lepší jak NVIDIA .

http://www.czc.cz/sapphire-nitro-r9-390-8gb/174060 /produkt

Díky moc,
ReeT

Tak to si užij, fps je sice na GTX 970 slušný, ale frametimes má tahle karta, zřejmě kvůli zkripleným specifikacím, děsné. Těš se na microstuttering apod. A to nejen až dosáhneš 3.5GB VRAM, ale i daleko níž. Hodně nervů přeju.

Tak já nejsem nijak znalý, testoval jsem jenom 7 těchto karet, ale u všech je to stejné. Chvíli hry jedou hezky, ale chtě nechtě ti začne skákat frametimes a pak s tím neuděláš bohužel nic. Ale abych nebyl jen negativní, třeba fifa, cs:go a wow jedou plynule :). Např. zde je vidět, co se stane s FT, když se příblížíš 3,5 GB VRAM, že jde výkon dolů je fuk, ale ten microstutter je pak takovej, že už si prakticky nezahraješ. https://forums.geforce.com/default/topic/808842/gt x-970-why-frame-time-analysis-is-important/. Rozhodně ta karta není "futureproof". Ale co, každý ať si dělá, jak je mu libo :).