Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NTB má podstatně nižší výkon než by měl mít

Mám problém s nootebookem Lenovo E540 (parametry níže). Má nižší výkon něž by měl mít, například nezvládá rozjet na normální FPS hry které by měl zvládat s přehledem (Magicka, Witcher2, Dark soul a podobné starší kousky). Notebook se dobře chladí - nepřehřívá se, je vyčištěný. Přeinstalovat systém, defragmentaci disku apod. jsem zkoušel ale i tak problém přetrvává. Nemáte někdo zkušenosti z podobnými problémy?
Zde jsou parametry:
procesor: Intel Core i5 - 2,6 GHz
grafika: Intel HD grafics 4600
RAM: 4 GB

když někam napíšeš, že máš problém s výkonem nebo vlastně čímkoliv ohledně pc, vždycky se najde nějakej chobot (nebo více chobotů) co ti poradí takový ty "užitečný" rady jako defragmetaci disku, vypnout firewall nebo přeinstalovat system. Tím, že jsem tam napsal, že jsem to udělal jsem tomu chtěl předejít:). Mimochodem ntb není a nemá být herní, na hry mám stolní pc, jen jsem momentálně mimo domov a snažím se na ntb rozjet něco jinýho než HS z kterýho už mě hrabe :)

něco jinýho než HS

sorry, jsem z jiné planety. nikdy jsem žádnou hru nehrál, nevím proč existují, ani proč se jmenují hasičská stanice.

co ti poradí takový ty "užitečný" rady jako defragmetaci disku

vyhnout se chobotowebům.

bohužel brzda notebůů je v intelu, to jeho urychlovátko nestíhá. co chtít po výrobci, který vymyslel p4 a pentium-d.

Zkoušel jsem to u magicky, podle benchmarku by měly i procesor i grafika stíhat, ale i tak se FPS motají okolo 12ti. Na minimální detaily při rozlišení 1920x1080, při nižším se to trochu zlepší, ale i tak je to okolo 15ti FPS

Tenhle notebook bohužel na hry opravdu není. Grafika je sice oproti HD4000 trošku silnější, ale pořád nic moc. Pokud ti nezdá výkon, zkontroluj aktualizace. Máš ThinkPad, takže appka System Update a nainstaluj vše co půjde. Taky doporučuji nastavit ovladače na default, možná máš někde nativně zapnutý třeba antialiasing. Poté projeď počítač antivirem.