Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoaparát se skutečným digitálním zoomem ve videu

Ahoj, hledám digitální fotoaparát (jen s čipem 1/1.7" a větším), ohniskem od (24..28)-(70..150)mm dobrou světelností (<2 na začátku, <4.5 na konci) s možností natáčením videí (stačí fullhd, ale využil bych i více možná). A kdyby uměl ve fullhd zrychlené natáčení aspoň 120fps, byl bych rád, ale není to nutné. Vhodné by bylo i nějaké ergonomicky povedené menu, líbí se mi styl Canon z kompaktů, Nikon v zrcadlovce, a nelíbí se mi menu Panasoniců.

Speciální požadavek je ,aby uměl skutečný digitální zoom ve video režimu, tedy aby to video uměl získávat i z výřezu čipu a ne pouhé ztrátové digitální zvětšení videa z celé plochy. Nevím, jak je tohle moc obvyklá věc, ale nesetkal jsem se přístrojem, který tohle umí, problém je údajně v tom, že (některé:CCD?) čipy mají jen určité režimy čtení dat a nejde jen tak si vybrat libovolnou oblast čipu a z ní číst video.
Pokud někdo takový foťák testoval, tak by mě zajímalo, jestli tím utrpí kvalita videa (protože je menší plocha ).

Vždyť fullHD (2MP) se například na 18MP čip vejde 9x, takže 3x zoom, "bez ztráty kvality" (na první pohled). Taky to ty sony dělaly ne? Nebo jinak?
Které sony to dělaly? Chtěl bych si stáhnout nějaký sample videa s tím digitálním zoomem,abych to mohl porovnat buď s nezoomovaným videem(výřez bych udělal ručně) nebo s pseudozoomem(který má většina foťáků co znám, že video z plochy celého čipů jen ořízne a interpoluje).

Je jasné, že se ty oba způsoby se nepřímo liší 2 faktory:
bude buď prostorové rozlišení vyšší
a nebo bude lepší expozice (více pixelů čipu tvoří pixel obrazu) a tím pádem šum, žehlení a detaily.