Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na GPS funkčnost - Yarvik Xenta 8c (tab08-201-3g)

Zdravim,
Mám tablet yarvik xenta 8c tab08-201-3g má mít gps čip a 3g modul i slot na simkartu
Problém je v tom že na tabletu gps practicky nefunguje. Aplikace využívající gps pořád čekají na gps signál a v oznámeni je pořád kolonka "vyhledávájí satelitů gps"
Nevíte jestli je potřeba aby v tom tabletu byla simkarta aby zprávně fungoval nebo je problém někde jinde, pokud je vůbec možné ji s nebo bez simkarty nějak zprovoznit
Díky za odpověď

Ale vůbec ne, denny1234 nemá nejmenší tušení jak A-GPS funguje a co to vlastně je. Pokud chceš, aby GPS fungovalo, musíš s ním být někde, kde je vůbec příjem signálu ze satelitu možný. Tedy naprosto ne uvnitř budovy. A A-GPS? To je vylepšení GPS, které zajistí rychlejší start GPS. K tomu, aby přijímač GPS mohl vypočítat polohu, potřebuje nejen mít možnost příjmu signálu ze satelitu, ale také musí vědět, které ze satelitů se nad ním zrovna pohybují a jakou má který z nich momentálně polohu. K tomu mu slouží tzv. almanach a efemeridy. Obojí satelity vysílají, ale jednak je potřeba vždy s příjmem začít s počátkem relace a jednak přenos dat je velice pomalý (z čehož plyne, že i relace je docela dlouhá a někdy může tedy i čekání na začátek relace dlouho trvat). Takže tzv. studený start a a obzvlášť první start zařízení může trvat i mnono minut. Tomu má zabránit právě A-GPS stažením dat z datového centra. Ovšem tak jako tak bez přímého výhledu na oblohu s minimem odrazů (zvlášť u telefonů a tabletů s naprosto nevyhovujícími anténami) GPS prostě fungovat nemůže.

Mám úplnou pravdu i když jsem neuvedl úplně vše so A-GPS poskytuje (hlavně asistence výkonného serveru při výpočtu pozice) protože to dané situaci není nezbytné. To o čem píšeš ty je hybridní lokalizační systém a to je něco jiného než A-GPS a má-li zařízení A-GPS ještě to neznamená, že používá i HLS.