Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Fury X vs. GTX980Ti

Otázka je jednoduchá, kterou z nich vzít ? Fury má sice trochu horší recenze, ale zase mě lákají HBM paměti. Co myslíte ? Má cenu čekat na lepší ovladače, případně vetší podporu her ?
Dík

Zcela normální. Pokud mám náladu tak stahuji ovladač na grafiku tak jednou měsíčně. To snad stačí ne.
Já nevím kde se furt berou ty blbý keci o ovladačích AMD. To ti volové co to píšou na netu nedokážou skousnout, že i ovladače na AMD fungují dobře a dost často jsou nové.

z dlouhodobého hlediska bych si vsadil na AMD, tam historicky vždy platilo, že ty karty tak rychle "nezastarají," jinými slovy že výkon bude po letech mírně lepší než u konkurence, která to honí optimalizací ovladačů (a logicky staré modely optimalizace nedostávají).

Ještě bych se chtěl zeptat a nechci zakládat nový dotaz :-)

Ohledně monitoru :
1.) Mám vyhlídnutý jeden FHD, který má na vstupu pouze HDMI, nemůže nějak HDMI v1.4 "brzdit" výkon karty ?
2.) Frekvence obnovy ? Je 144Hz opravdu rozdíl oproti 60Hz ? Nebo je to jen výmysl ?
Děkuji :-)

Ano. Samozřejmě, někteří lidé ti budou psát, že žádný rozdíl není a cosi o lidském oku a cosi o LCD monitorech a blablabla... Za sebe můžu říct, že jsem 144 Hz monitor viděl "v akci" a rozdíl oproti 60 Hz je opravdu vidět i na "blbé" ploše ve Win. Jde ale i o to, jaké hry hraješ. Jestli převážně multiplayerové FPS, tak se dle mě koupě takového monitoru vyplatí, jinak asi ne. Tedy, né že by to nebylo vidět v každé hře, jak jsem již psal, rozdíl je poznat i na ploše ve Win, ale v online FPS hrách získáš největší výhodu.

• Chudáci ti, co zakoupily konsole a hrají na 30IPS co?...hlavnē FPS.
Mam 120 i 60Hz monitor, kromē placeba nevím o čem se bavís.

. jak jsem již psal, rozdíl je poznat i na ploše ve Win, ale v online FPS hrách získáš největší výhodu.

• Hlavnē na plose ! a v Bloc-note nebo ve wordu nebo jiném textovém editoru je zapotreby alespon 144Hz/ips!
Kdyz né, tak to není prece Ono..

30 FPS na konzolich je zas trochu jiná kapitola.
O placebo se nejedná, chtělo by to ABX test, aby se konečně ukázalo, kde je pravda.
Odstavec o textových editorech: no comment.

P.S. Proč pro snímky za sekundu používáš zkratku IPS (zřejmě z Francoužštiny - images par seconde) namísto všeobecně známé zkratky FPS - frames per second? Cítíš se díky tomu jako rebel?

. 30 FPS na konzolich je zas trochu jiná kapitola.

• Proc jsou konsole jiná kapitola, jedou na 30ips nebo fps nebo jak preferujes, tak jsou na hovno né, kdyz nejedou na 144, tím se stávají nehratelnymy prece vole kámo.( nebo kolik to mas let)

P.S. Proč pro snímky za sekundu používáš zkratku IPS (zřejmě z Francoužštiny - images par seconde) namísto všeobecně známé zkratky FPS - frames per second? Cítíš se díky tomu jako rebe

"Images per second" Nemá s FR nic společného.
Vseobecnē známé zkraktky? Pro koho?, pouzívám označení na které jsem vic zvyklí. Uz bys tu hlavu mēl vystrčit z prdele, jde o korektní označení, tak zase resís placebo.
• Nad nákymy članky co jsi četl, nebo co jsi videl 1x monitor co jel nad 60ips je to ted pravda tesaná do kamene az sis z toho cvrkl.

Ted sem to oznámil kolegum, asi si tē oblíbili, chcou aby jsi jestē nēco napsal.

Vůbec jsem se do konzoloidních 30 FPS nechtěl motat, ale OK. Neříkám, že 30 FPS je nehratelná hra, dá se na to zvyknout, ale nikdy nepodáš 100% výkon. Každopádně 60 FPS by mělo být minimum (S výkonem této generace konzolí nereálná představa a nečekám, že další generace na tom bude výrazně lépe).

Používaní IPS namísto FPS vede akorát k matení neznalých, samozřejmě, z podstaty věci se jedná o označení korektní, nicméně méně obvyklé až neobvyklé.

Jestli máš potřebu sdělit mi ještě něco dalšího, učiň tak, prosím, prostřednictvím soukromé zprávy.

Nikdy a nikde v zivote som nevidel skratku IPS odkazujucu na images per second. Ak sa niekde rozprava o grafike, monitore... tak ips my malo vzdy znamenat typ panelu a pre tvoj zmysel komentu by to malo byt FPS. Ked to tak pouziva 99% sveta, tak ty ako radca tohto fora, hadam nebudes umyselne kazit zmysel rady, len preto ze tebe ta skratka viac vyhovuje...

Nikdy a nikde v zivote som nevidel skratku IPS odkazujucu na images per second

• No vidis a nam ve skole rikaly <IPS> jak <FPS> v testech jsem pouzivali oznaceni ips, to je jak rict >FPS< je "First Person Shot" a ne "Frame Per Second", skolu IT/TIC(telecomunication, service technique) jsem delal az mimo CR a termin IPS se zde pouziva bezne, mozna az se dostanes dal nez tvoje mesto, zmenis nazor, pohled na vec.
(ono to zni hodne dobre kdyz napises " Dulezité v FPS jsou FPS") ?..
• Je to termin, ktery se pouziva zde bezne, potom ze ty mas jiny nazor, za to nemohu. V kazdém pripade, jde o korektni termin. Na "Ked to tak pouziva 99% sveta" jsi dosel jakou studii nebo podle jaké statistiky? Muzes nechat odkaz?

Mimochodem, v jakém oboru pracujes? Né ze bych mel neco proti nezamestnanym, nebo malirum pokoju, ale taky jim nerikam at rikaji "stafle" nebo "zebrik"
PS: Nekdy jsou veci, co clovek napise <automaticky>, jestli jde v CR/SR o neobvykly vyraz, neznamena ze je spatne ;-)